بزرگ‌ترین انتظار شما از کنسول‌های نسل بعد چه خواهد بود؟ به نظر می‌رسد که طی نظرسنجی که در کشورهای اروپایی انجام شده، بالاترین گرافیک ممکن و جلوه‌های بصری فوق‌العاده، مهم‌ترین رکن برای افرادی است که قصد کوچ به نسل بعد را دارند.

یک نظرسنجی عظیم در کشورهای مختلف اعم از بریتانیا، آلمان، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا انجام شده و در آن از بیش از هشت هزار بازی‌باز در محدوده‌ی سنی ۱۱ تا ۶۰ سال سوال پرسیده شده است. در این نظرسنجی، مهم‌ترین رکن برای آنان در نسل بعد پرسیده شده و به نظر می‌رسد که «گرافیک و جلوه‌های بصری» با اختلاف زیادی نسبت به دیگر ارکان، پیشروی این نظرسنجی هستند. اگر تمامی بازی‌بازان را در نظر بگیریم، عدد حاصله به چیزی حدود ۶۸ درصد شرکت‌کنندگان می‌رسد ولی اگر تنها به دارندگان کنسول‌ها دقت کنیم، عددی نزدیک به ۷۸ درصد آنان، گرافیک بالا را مهم‌ترین رکن می‌دانند.

رتبه‌ی بعدی که تنها کمی قابلیت رقابت با گرافیک را دارد، کوتاه‌تر بودن زمان بارگذاری برای بازی‌های دیجیتالی است. این مورد نیز ۶۳ درصد از تمام بازی‌بازان و ۷۱ درصد از کاربران کنسول‌ها را به خود اختصاص داده است. برخلاف تاکید سازندگان برروی رزولوشن ۸K، بازی‌بازان چندان اهمیتی به این موضوع نداده‌اند. اگر در میان تمامی بازی‌بازان بخواهیم عددی را ارائه دهیم، نهایتا به درصد ۴۹ می‌رسیم که البته از درصد مخصوص به بسیاری از ارکان دیگر نظیر قابلیت «Backwards Compatibility» و توانایی اجرای بازی‌های فیزیکی، کم‌تر بوده و هر کدام به ترتیب ۵۹ و ۵۸ درصد از کاربران کنسول‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

 

پس از تمام این موارد، نوبت به قابلیت استریم کردن می‌رسد که ۴۴ درصد از بازی‌بازان و ۵۱ درصد از کاربران کنسول‌ها را به خود اختصاص داده است. در نهایت و در پایین‌ترین رتبه نیز نوبت به واقعیت مجازی می‌رسد. این قابلیت که به نظر می‌رسد آینده‌ای بسیار درخشان داشته باشد، فغلا نتوانسته آن طور که انتظار داشتیم محبوب شود و در نظر سنجی اخیر نیز تنها ۳۸ درصد از افراد آن را مهم شمرده‌اند.

 

نظر شما چیست؟ آیا گرافیک بالا مهم‌ترین رکن کنسول‌ها خواهد بود یا رزولوشن و دیگر موارد؟