گزارشاتی مبنی بر امکان معرفی یک ارز دیجیتال در گیم‌پلی بازی GTA 6 وجود دارد که کاربران می‌توانند آن‌را به دست آورده و از طریق آن معامله کنند.

 

سری Grand Theft Auto همیشه تا حد زیادی از زمان خود جلوتر بوده است. GTA San Andreas در سال 2004 عرضه شد و بعد از دو دهه هنوز هم عنوانی خلاقانه و آینده‌نگر به حساب می‌آید. این بازی جت‌پک‌های پرنده و عناصر مختلف دیگری را به نمایش گذاشت که امروزه نیز از حیث فنی پیشرفته به نظر می‌رسند.

 

راکستار گیمز (Rockstar Games) در سال 2008، یک بازار سهام به نام مبادله سهام لیبرتی سیتی (LCSE) برای Grand Theft Auto 4 معرفی کرد. LCSE در منطقه The Exchange, Algonquin واقع شده بود، اما امکان دسترسی به ساختمان آن وجود نداشت. ساختمان LCSE در خط داستانی بازی نقشی ندارد و فقط در نقشه‌ی آن ظاهر شد.

 

به هر حال، بعد از عرضه GTA 5 در سال 2013 اوضاع فرق کرد. زیرا راکستار به کاربران اجازه داد تا وارد دنیای بازار سهام شوند. امکان دسترسی به سهام BAWSAQ و LCN از طریق اینترنت موجود در تلفن همراه و خرید و فروش آن در بازار سهام در گیم‌پلی بازی وجود داشت.

 

ماموریت‌های قتل‌ بازار سهام که توسط لستر معرفی شد نیز راهی برای کسب درآمد در اختیار کاربران قرار داد. بعضی از افراد خوش شانس از طریق دستکاری بازار سهام، به ۲ میلیارد دلار واحد پول بازی دست یافتند.

 

گذشته از سهام، راکستار گیمز باید خود را برای معرفی ارز دیجیتال در GTA 6 آماده کند. البته باید ذکر کرد که منظور پرداخت‌های ارز دیجیتال درون بازی است.

 

تام هندرسون در این مورد چنین گفت:

این پرداخت‌ها توسط شخصیت‌های سطح بالاتری انجام خواهند شد که نیاز به انتقال سریع و غیر قابل ردیابی مقدار زیادی پول دارند.

 

دلایلی که GTA 6 باید به ارز دیجیتال روی آورد

 

راکستار گیمز بازار بازی‌های ویدیویی را از دهه 90 تا سال 2022 تحت تسلط خود در‌آورده است. اگرچه، رقابت در این بخش چند برابر شده و موقعیت GTA را تهدید می‌کند. بنا به سطح آینده‌نگری این شرکت در دهه 90، در قبال این بازی نیز باید 20 سال آینده را در نظر بگیرد.

 

احتمالا آینده دنیای مالی از آن ارز‌های دیجیتال باشد و معرفی آن در GTA 6 می‌تواند سرنوشت‌ساز ظاهر شود. برای مثال، در یکی از مراحل Grand Theft Auto 5، فرانکلین به لستر کمک کرد تا بازار سهام را دستکاری کند. Grand Theft Auto 6 می‌تواند چنین کاری را با ارز‌های دیجیتال انجام دهد.

 

ارزهای دیجیتال می‌توانند به عنوان یک عنصر داستانی به روند بازی اضافه شوند و چندین روش‌ درآمد در اختیار کاربران قرار بگیرد. شخصیت‌های میلیاردر رمزارز می‌توانند ماموریت‌هایی داشته باشند که پرداخت آن از طریق این ارز انجام شود. بیست سال آینده (بعد از عرضه آن) GTA 6 برای آینده‌نگری و ارائه‌ی ارز دیجیتال در گیم‌پلی مورد تحسین قرار خواهد گرفت.