به گزارش جیسون شرایر (Jason Schreier)، استودیوی هنگر 13 (Hanger 13) خواهان آن است که تأییدیه‌ی ساخت Mafia 5 را نیز از شرکت مادر خود دریافت کند.

 

این استودیو اخیراً دچار مشکلات زیادی بوده است. ماه نوامبر سال گذشته، پروژه‌ی ساخت بازی جهان‌آزاد و علمی‌تخیلی جدید استودیوی مذکور لغو شد و پس از آن، کارکنان زیادی از کار خود برکنار شدند. اکنون، با وجود افشاگری‌های اخیر مبنی بر آنکه هنگر 13 در حال توسعه‌ی بازی بعدی Top Spin و نسخه‌ی چهارم سری بازی Mafia است، به نظر می‌رسد که این استودیو در چند سال آتی بسیار پرکار خواهد بود.

 

بنا بر گزارش جدید جیسون شرایر از رسانه‌ی Bloomberg، هنگر 13 به دنبال اخذ تأییدیه‌ی ساخت نسخه‌ی پنجم این سری از شرکت مادر خود یعنی تیک‌تو اینترکتیو (Take-Two Interactive) است. او ادعا کرده است نیک باینس (Nick Baynes) که به تازگی و در پی استعفای هِیدن بلکمن (Haden Blackman) از ریاست این استودیو به این مقام دست پیدا کرده بود، طی جلسه‌ای مجازی با کارمندان خود اعلام کرده است که قصد دارد حین توسعه‌ی نسخه‌ی چهارم Mafia، برای اخذ تأییدیه‌ی ساخت نسخه‌ی پنجم آن نیز اقدام کند.

 

ظاهراً دلیل این کار آن است که گروه سازنده‌ی Mafia 4 دقیقاً پس از اتمام کار خود روی این بازی، مشغول پروژه‌ای جدید شود. این مورد همچنین باعث می‌شود این انتقال به روان‌ترین شکل ممکن صورت گیرد تا از وقوع جابه‌جایی‌ها و تغییراتی که در گذشته به استودیوی هنگر 13 آسیب زده بود، جلوگیری شود.

 

همچنین، به نظر می‌رسد که در حال حاضر، هر دو پروژه‌ی مذکور در مراحل نخست فرآیند ساخت خود قرار داشته باشد، بنابراین به زودی جزئیات بیش‌تری از آن‌ها منتشر نخواهد شد. در برخی از گزارشات نیز ادعا شده است که Top Spin 5 پیش از Mafia 4 عرضه خواهد شد.