شرکت 2K Games جزئیاتی از ویژگی‌های گیم‌پلی بازی NBA 2K23 را به اشتراک گذاشته است. به گفته‌ی این ناشر، تقریباً تمام جنبه‌های گیم‌پلی در پاسخ به بازخورد و خواسته‌های طرفداران بهبود یافته‌اند.

 

مایک وانگ (Mike Wang)، مدیر بخش گیم‌پلی NBA 2K23 از استودیوی Visual Concepts، در خصوص ویژگی‌های گیم‌پلی این بازی اظهار داشت :

ما به بازخوردهای طرفداران هنگام تصمیم‌گیری درباره نحوه‌ی گیم‌پلی هر نسخه از سری بازی‌های NBA 2K اهمیت می‌دهیم و پیشرفت‌های گیم‌پلی امسال منعکس‌کننده بسیاری از تغییراتی است که طرفداران ما بیشتر از همه خواستار آن‌ها بودند.

در بازی NBA 2K23 تمرکز زیادی بر نحوه‌ی حمله‌ی بازیکنان به سبد و دفاع واقعی‌تر روی توپ و همچنین دریبلینگ داشته‌ایم. ویژگی‌هایی که امسال در این اثر قرار داده‌ایم، تجربه‌ی گیم‌پلی جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تری را مخاطبان ایجاد می‌کنند.

 

خصوصیات پرتاب توپ و حمله به سبد (Shooting) یک ویژگی جدیدی است که به هر پرش آمار پرتاب منحصر به فرد خود را می‎‌دهد که به تعیین اثربخشی آن کمک می‌کند. در زمان انتشار بازی NBA 2K23، پنج شات متر جدید برای انتخاب وجود خواهد داشت و 2K Games ادعا کرده است که 15 شات متر دیگر در طول سال به بازی اضافه خواهند شد.

 

همچنین بخش Pro Stick دچار تغییرات اساسی شده است. ترکیب‌های حرکتی جدید در بازی NBA 2K23 امکان راه‌ها و روش‌های مختلف حمله را برای پاس و پرتاب توپ به سمت سبد فراهم می‌کند. بخش Dunking نیز در این نسخه تغییر کرده است و بازیکنان می‌توانند از انیمیشن‌های خاص استفاده نمایند.

 

تیم توسعه‌دهنده یک سیستم افزایش آدرنالین جدید را به منظور کاهش میزان “دریبل بیش از حد” به NBA 2K23 اضافه کرده است. اکنون هر بار که بازیکنی برای دور زدن مدافع از انرژی خود استفاده نماید، یکی از این افزایش آدرنالین را مصرف می‌کند.

 

بازی NBA 2K23 در تاریخ 9 سپتامبر (18 شهریور) برای پلی‌ استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس‌ باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.