رابرت موریسون (Robert Morrison)، انیماتور بازی The Last of Us Part 1، اشاره می‌کند که تا به حال هیچ پروژه‌ای با چنین توجهی به جزئیات را ندیده است.

 

عنوان The Last of Us Part 1 از استودیوی ناتی داگ، ماه گذشته، سرانجام در مراسم Summer Game Fest رونمایی شد و بر شایعات ماه‌های قبل خاتمه داد. در حالی که گروهی مشتاقانه منتظر تجربۀ دوباره ماجراجویی جوئل و الی با گرافیک و سیستم کنترل بهبودیافته هستند، گروهی دیگر اشتیاق کمتری به آن نشان می‌دهند که دلایل قابل‌قبول خود را دارند.

 

آقای موریسون، انیماتور بازی، در توییتر این اظهارات که گفته شده این ریمیک «صرفاً برای دریافت پول بیشتر» است را تکذیب کرد و افزود:

درواقع، در تمام دوران حرفه‌ای خودم، هیچ پروژه‌ای که در ساخت و چینش آن چنین توجهی به جزئیات شود را تا به حال مشاهده نکرده‌ام و یا جزوی از آن نبوده‌ام. در این پروژه بالاترین سطح توجه و اهمیت به جزئیات را می‌توان به چشم دید.

 

این موضوع که آیا این ریمیک ارزش خرید را دارد یا خیر، وابسته به هر شخص است؛ آقای موریسون در توییت دیگر خود درباره همین موضوع صحبت می‌کند:

قیمت این بازی را من تعیین نمی‌کنم و ارزش آن بستگی به هر فرد دارد. شما هستید که تصمیم می‌گیرید این بازی را می‌خواهید یا نه. تنها حرف من این است که کار این تیمِ بی‌نظیر روی پروژه یاد شده، تحسین‌بر‌انگیز است. شور و علاقه بسیاری در این پروژه وجود دارد.

 

طبق گزارش جیسون شرایر (Jason Schreier) در وب‌سایت بلومبرگ (Bloomberg)، وجود پروژه‌های دیگر در مرحله‌ پیش تولید، بخشی از علت تصمیم ناتی داگ مبنی بر ساخت ریمیک نسخۀ اول بازی است. همچنین گفته شده است که با این کار بخش زیادی از استودیو با کنسول نسل جدید آشنا می‌شوند.

 

بازی The Last of Us Part 1 در 11 شهریور 1401 (2 سپتامبر 2022)، برای پلی اسیتشن 5 عرضه خواهد شد. نسخۀ PC بازی نیز در دستور کار قرار دارد.