شرکت مایکروسافت به تازگی در رابطه با چگونگی پشتیبانی کنسول اکس‌باکس سری اکس از کنترلرهای کنسول‌های گذشته‌ی این خانواده، اطلاعاتی را بازنشر کرده است. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به این اطلاعات داشته باشیم.

روز گذشته بود که شرکت سونی وضعیت چگونگی پشتیبانی وسایل جانبی پلی‌استیشن ۴ برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ را مشخص کرد. مهم‌ترین موضوعی که توجه بسیاری از بازی‌بازان را به خود جلب کرد، پشتیبانی نکردن پلی‌استیشن ۵ از کنترلر DualShock 4 در اجرای بازی‌های مخصوص این کنسول بود (اگرچه همچنان از این کنترلر می‌توان برای تجربه‌ی بازی‌های نسل هشتمی قابل اجرا برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ استفاده کرد).

حال به تازگی حساب رسمی توییتر (Twitter) انگلستان اکس‌باکس به تازگی باری دیگر تأکید کرده است که کنترلرهای رسمی کنسول‌ اکس‌باکس وان، کنترلر Xbox Adaptive و همین‌طور تمامی کنترلرهای شرکت SCUF، به صورت کامل توسط کنسول اکس‌باکس سری اکس پشتبانی شده و امکان تجربه‌ی تمامی بازی‌های این کنسول با کنترلرهای مذکور وجود خواهد داشت. اگرچه شرکت مایکروسافت در گذشته نیز این موضوع را تأیید کرده بود که احتمالاً به دلیل اطلاعیه‌ی روز گذشته‌ی شرکت سونی، تصمیم به بازنشر کردن آن گرفته‌اند.

روز گذشته شرکت سونی جدیدترین قسمت از برنامه‌ی State of Play را برای برگزاری در روز جمعه معرفی کرد. همچنین مدتی قبل آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) اعلام کردند، در ماه جاری میلادی اطلاعات بیشتری از کنسول اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد.

طبق اطلاعاتی که تا کنون دو شرکت سونی و مایکروسافت منتشر کرده‌اند، کنسول پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس برای عرضه در تعطیلات پایان سال میلادی پیش رو برنامه‌ریزی شده‌اند.