بازی UFC 4، قسمت چهارم مجموعه‌ی UFC است که تجربه‌ای هیجان انگیز از مسابقات نفس‌گیر UFC را به بازی‌بازان هدیه می‌دهد. همچنین، در این بازی می‌توانید تا با  انتخاب سبک مبارزه‌، ویژگی‌های جسمی و موارد دیگر، به ساخت مبارز مورد علاقه‌ی خود بپردازید و راهی این مسابقات پرطرفدار شوید.

به‌هرترتیب، اخیراً نقدها و نمرات این بازی منتشر شده است که نشان از یک بازی خوب دارد و در ادامه نگاهی به آن‌ها خواهیم انداخت:

 

9.5 PlayStation Universe

بدون شک این بازی را می‌توان بهترین بازی ویدیویی MMA نامید که تاکنون ساخته شده است. در واقع بخش‌های آفلاین و آنلاین EA Sports UFC 4 به خوبی مکمل یکدیگر شده‌اند و با ویژگی‌های فوق‌العاده گیم‌پلی‌اش ‌می‌تواند به راحتی ساعت‌های طولانی طرفداران این ورزش را سرگرم کند.

 

GamingTrend 8.5

UFC 4 با بهبود بخشیدن مکانیک‌های grappling و submission، ارتقاء بخشیدن بخش‌های تمرینی و شیوه‌های knockouts ناگهانی حریفان به خوبی به قول خود در ارایه‌ی یک بازی بهتر عمل کرده است. همچنین، بخش‌های نمایشی جدیدی به بازی افزوده شده‌اند که نه‌تنها بی‌هدف نیستند، بلکه لحظات لذت بخشی را برای شما فراهم می‌کنند. اما با تمامی موارد فوق، هنوز هم افت فریم و باگ‌های جزیی به همراه تکراری شدن برخی از گزارش‌ها در بازی وجود دارند. درنهایت اگر از UFC 3 لذت بردید، اکنون نوبت آن است که به این بازی جدید کوچ کرده و از آن نیز لذت ببرید.

 

8.5 Game Informer

آیا می‌خواهید که بهترین‌های جهان در مبارزات UFC را به صورت آنلاین به چالش بکشید و یا به تنهایی به تجربه‌ی این مبارزات بپردازید و از هر دو حالت لذت ببرید، چیزی است که UFC 4 در اختیارتان قرار می‌دهد. این بازی به طور چشمگیری گیم‌پلی و بخش Career خود را متحول نموده است و دلایل کافی برای تجربه‌ی خود را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

8 IGN

EA Sports UFC 4 یک دنباله‌ی تکراری برای این مجموعه است که بخش‌های ضعیف نسخه‌های پیشین را قوت بخشیده است. همچنین، مکانیک submission و بخش Career در بازی دچار تحول شده‌اند و به خوبی سیستم ساخت یک مبارز با ویژگی‌های شخصی شما را القا خواهند کرد. علاوه براین، مکانیک grappling در بازی نیز دچار تحول بسیار مثبتی شده است و با حالت جدید Asisst Mode خود، به خوبی بازی‌بازان تازه کار را با این مکانیک یاری خواهد کرد که پیش‌تر به هیچ عنوان نمی‌توانستند تا با آن ارتباط برقرار کنند. به‌طور کلی سیستم مبارزات این بازی بسیار عمیق و پیچیده شده است اما همچنان ضعف‌های جزیی در آن دیده می‌شود. در هرصورت، به جرات می‌توان EA Sports UFC 4 را پادشاه بازی‌های ورزشی رزمی قلمداد کرد.

 

7 Shacknews

گیم‌پلی UFC 4 بسیار خوب است اما وقتی که به آن عادت کنیم و موارد ظاهری بازی نیز برایمان تکراری شود، چیزی برای تجربه در بازی باقی نمی‌ماند.

 

6 Hardcore Gamer

EA Sports UFC 4 یک بازی خوب و سرگرم کننده است، اما تغییرات و تحولات آن برای بازی که طی مدت دو سال تحت توسعه قرار داشت غیرقابل قبول است و چیزی که ما از آن انتظار داشتیم، بیش از این است.

 

بازی EA Sports UFC 4 هم‌اکنون برروی دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد.