کمتر از ۳ روز دیگر تا انتشار عنوان Doom Eternal باقی مانده و طرفداران پرشمار سبک تیراندازی اول شخص منتظر تجربه‌ی جدیدترین نسخه‌ی فرنچایز Doom هستند. در همین راستا، اخیراً نقدها و نمرات این بازی منتشر شده که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازی Doom Eternal ابتدا در جریان رویداد E3 2018 توسط شرکت بتسدا (Bethesda) معرفی گردید. همانند عنوان Doom 2016، استودیوی اید سافتور (id Software) وظیفه‌ی توسعه‌ی این نسخه‌ی جدید را برعهده دارد. این بازی علاوه بر بخش تک‌نفره، دارای یک بخش چندنفره‌ی ویژه به نام BattleMode است که به طور مجزا از بخش تک‌نفره عرضه می‌شود. طبق گفته‌ی سازندگان، Doom Eternal نسبت به نسخه‌ی پیشین از محیط‌های بزرگ‌تر و همچنین محتوای پس از انتشار بیشتری برخوردار خواهد بود. براساس اطلاعات منتشر شده، این بازی با استفاده موتور گرافیکی id Tech 7 توسعه یافته است و در کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان برروی نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود.

حال در ادامه به بررسی نقدها و نمرات بازی Doom Eternal می‌پردازیم.

TheSixthAxis: 10/10

بسیاری از عناوین ژانر شوتر اول شخص چیزهایی را ارائه می‌دهند که در گذشته نمونه‌ی آن‌ها وجود داشته است و در ارائه‌ی آن نیز موفق بوده‌اند، اما Doom Eternal چیزی را ارائه می‌دهد که هرگز در دیگر عناوین این سبک آن را ارائه نداده‌اند. این بازی در کنار ارائه‌ی یک گیم‌پلی اعتیادآور،سریع و دیوانه‌وار، دارای موسیقی‌های هیجان‌انگیزی است و ساعت‌ها می‌تواند شما را سرگرم کند. Doom Eternal یک شاهکار است.

PCGamesN: 9/10

شاید استودیوی اید سافتور به طور کامل نتوانسته باشد عناصر Doom 2016 را در Doom Eternal گسترش دهد، اما این موضوع مهم نیست زیرا از مبارزات و گیم‌پلی بازی بسیار لذت خواهید برد.

Critical Hit: 9.5/10

Doom Eternal یکی از بهترین عناوین ساخته شده در این سبک است. این بازی ترکیبی از مبارزات هیجان‌انگیز و خونین را به مخاطبان ارائه می‌دهد و در سرگرم کردن شما بسیار بی‌نظیر عمل می‌کند. این بازی پادشاه عناوین سبک تیراندازی اول شخص است.

God is a Geek: 9.5/10

بازی Doom Eternal یک عنوان خشن، بی‌رحم و ۱۰۰ درصد سرگرم‌کننده است. شاید بهترین بازی ویدئویی نباشد، اما بدون شک بهترین بازی مجموعه‌ی Doom محسوب می‌شود.

PSX-Sense.nl: 9/10

این بازی هر آنچه را که در نسخه‌ی قبلی وجود داشت، با خود دارد؛ اما با این تفاوت که همه‌ی آن موارد بسیار گستره‌تر شده‌اند. Doom Eternal داستانی جذاب و مبارزات دیوانه‌واری را ارائه می‌دهد و گیم‌پلی آن به سطح جدیدی از جذابیت دست یافته است.

Push Square: 9/10

Doom Eternal یکی از بهترین عناوین سبک تیراندازی اول شخص است. مبارزات سریع، دیوانه‌وار و به طور کلی ارائه‌ی یک تجربه‌ی تک‌نفره‌ی سرگرم‌کننده باعث شده است که از این بازی به عنوان یکی از بهترین عناوین کنسول پلی‌استیشن ۴ یاد شود. Doom Eternal یک بازی زیبا و برجسته است.

JeuxActu: 9/10

بازی Doom Eternal حقیقتاً بهترین عنوان این فرنچایز است و استودیوی اید سافتور به خوبی تسلط و مهارت خود را در ساخت بهترین عناوین سبک تیراندازی اول شخص نشان می‌دهد. این بازی یک معجون جادویی برای عاشقان سبک شوتر اول است.

Destructoid: 8.5/10

ویژگی‌های اصلی و مهم Doom 2016 در Doom Eternal حفظ شده‌اند و در کنار آن، عناصر خاصی به این نسخه‌ی جدید اضافه شده است.

Metro GameCentral: 8/10

پیشرفت‌ها و بهبودهای قابل توجهی در Doom Eternal وجود دارد. با وجود آن که اشکالاتی جزئی در بخش مبارزات وجود دارد، اما بدون شک این بازی از بهترین عناوین سبک تیراندازی اول شخص در نسل فعلی است.

میانگین نمرات بازی در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴

میانگین نمرات بازی در نسخه‌ی رایانه‌های شخصی

میانگین نمرات بازی در نسخه‌ی اکس‌باکس وان

بازی Doom Eternal در تاریخ ۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ (۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ ، اکس‌باکس وان، سرویس گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. نسخه‌ی نینتندو سوییچ این اثر قرار است در تاریخ دیگری عرضه شود.