به تازگی وبسایت رسمی The Game Awards مشخص کرد که بازی Ghost of Tsushima در رقابتی تنگاتنگ با بازی The Last of Us Part 2، برنده‌ی جایزه‌ی Player’s Voice با کسب اکثریت آرای مردمی شده است.

جایزه‌ی Player’s Voice مراسم The Game Awards، سالانه در وبسایت رسمی این مراسم به برگزار می‌شود و در آن مردم با رای خود، بازی سال را انتخاب می‌کنند.

در حالی که در دو دور اول این مراسم، این بازی The Last of Us Part 2 بود که اکثریت آرای مردمی را در اختیار داشت، اما در نهایت و در دور سوم، بازی Ghost of Tsushima موفق شد که از ساخته‌ی ناتی داگ (Naughty Dog) جلو بزند و این جایزه را دریافت کند.

در رتبه‌ی سوم و چهارم هم شاهد بازی‌های Hades و Doom Eternal بودیم. Ghost of Tsushima در نهایت توانست از تمام بازی‌های زیر عبور کند و توسط مردم به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شود:

 • ۱۳ Sentinels: Aegis Rim
  Among Us
  Animal Crossing: New Horizons
  Apex Legends
  Assassin’s Creed Valhalla
  Bugsnax
  Call of Duty: Black Ops Cold War
  Crash Bandicoot 4: It’s About Time
  Demon’s Souls
  Destiny 2
  DOOM Eternal
  Fall Guys
  Final Fantasy VII Remake
  Fortnite
  Free Fire
  Genshin Impact
  Ghost of Tsushima
  Hades
  Half-Life Alyx
  Hyrule Warriors: Age of Calamity
  League of Legends
  Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  Minecraft Dungeons
  Ori and the Will of the Wisps
  Persona 5 Royal
  Phasmophobia
  Star Wars: Squadrons
  The Last of Us Part II
  Valorant
  Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

با وجود کسب نمرات بالاتر توسط اکثر عناوین نامزد شده در شاخه‌ی بازی سال، انتظار می‌رفت که بازی Ghost of Tsushima برنده‌ی جایزه‌ی مردمی شود. هر چ باشد این عنوان در قسمت امتیازات کاربران وبسایت متاکریتیک، توانسته بود با The Witcher 3: Wild Hunt برابری کند و از این لحاظ تبدیل به محبوب‌ترین بازی نسل به انتخاب کاربران متاکریتیک شود. همچنین با فروش بیش از ۵ میلیون نسخه، Ghost of Tsushima تبدیل به پرفروش‌ترین آی‌پی انحصاری جدید سونی در دوران پلی‌استیشن ۴ شد.

بازی Ghost of Tsushima هم اکنون به صورت انحصاری برروی پلی‌استیشن ۴ در دسترس است.