استودیو‌ی هنگر ۱۳ (Hangar 13) به تازگی در رابطه با نحوه‌ی روایت داستان و همچنین طراحی مراحل عنوان Mafia: Definitive Edition و تفاوت‌های آن با نسخه‌ی اصلی بازی توضیحاتی را ارائه کرده است. 

مدتی قبل بود که شرکت ۲K Games از بازسازی سه‌گانه‌ی مافیا تحت عنوان Mafia: Trilogie رونمایی کرد. این عنوان شامل بازسازی کامل نسخه‌ی اول و بهبودهای گرافیکی برای نسخه‌ی دوم و سوم می‌شود. اگر شما این عنوان را تهیه کرده باشید، هم‌اکنون خواهید توانست تا نسخه‌ی بهبود یافته‌ی دوم و سوم را برروی کنسول نسل هشتمی و یا رایانه‌ی شخصی خود دریافت کنید. همچنین این به‌روزرسانی برای افرادی که در گذشته این دو بازی را تهیه کرده بودند کاملاً رایگان خواهد بود. افزون بر این شما قادر خواهید بود که نسخه‌ی دوم و سوم این عنوان را به صورت جداگانه با قیمت ۲۰ دلار و همچنین بازی Mafia: Definitive Edition را به صورت جداگانه و با قیمت ۴۰ دلار خریداری کنید.

حال به تازگی طی مصاحبه‌ای که آقای هیدن بلکمن (Haden Blackman) از استودیوی هنگر ۱۳ با وب‌سایت USGamer داشته‌اند، توضیحات بیشتری را در رابطه با تغییرات روایتی و طراحی مراحل بازی Mafia: Definitive Edition نسبت به نسخه‌ی اصلی ارائه داده‌اند. یکی از مواردی که ایشان در رابطه با گسترش شخصیت پردازی به آن اشاره کرده‌اند، حضور پررنگ‌تر برخی از شخصیت‌هایی است که در روایت اصلی داستان به خوبی آن طور که باید به آن‌ها پرداخته نشده بود. یکی از شخصیت‌هایی که آقای بلکمن آن را به عنوان مثال ذکر کرده‌اند سارا، نامزد شخصیت اصلی بازی است. ایشان اظهار داشته‌اند که به عنوان مثال دلیل این پررنگ‌تر کردن حضور شخصیت سارا در داستان بازی آن بوده است که بازی‌بازان به خوبی درک کنند که وی چه اهمیت بالایی برای توماس آنجلو داشته و چه تأثیراتی در رفتارها و اعمال این شخصیت خواهد گذاشت.

در ادامه شما می‌توانید بخشی از صحبت‌های ایشان را مشاهده کنید:

به عنوان مثال سارا، معشوق شخصیت اصلی بازی. اگرچه این شخصیت در نسخه‌ی اصلی بازی زمان بسیار کوتاهی از داستان بازی را به خود اختصاص می‌داد اما بخش اصلی رفتار‌ها و شخصیت تامی را عشق به سارا تشکیل می‌داد و این درحالی بود که آن طور که باید به این موضوع در روایت نسخه‌ی اصلی پرداخته نشده بود. اکنون ما قصد داریم که شخصیت پردازی این کاراکتر را تا حد مطلوبی که بازی‌بازان امروزی برای درک اهداف شخصیت تامی به آن نیاز دارند، گسترش دهیم.

همچنین بخش داستانی تنها قسمتی از بازی نخواهد بود که نسبت به گذشته گسترده‌تر شده است. تیم طراحی مراحل استودیوی هنگر ۱۳ به صورت کامل مراحل نسخه‌ی اصلی بازی را بررسی کرده و در قسمت‌هایی که احساس شده است مراحل بازی باید تغییراتی را به خود ببینند، این تغییرات صورت گرفته است که در برخی از مراحل باعث گسترده‌تر شده آن نسبت به گذشته شده است. در ادامه می‌توانید صحبت‌های آقای بلکمن در رابطه با تغییرات مراحل نسخه‌ی بازسازی شده‌ی عنوان Mafia 1 را مشاهده کنید:

ما به دقت به مأموریت‌های نسخه‌ی اصلی بازی نگاه کرده‌ایم و در هر قسمت این موضوع را بررسی کردیم که آیا این بخش از مراحل بازی پتانسیل آن را دارند که در بازطراحی آن نسبت به گذشته گسترده‌تر شوند یا خیر. در قسمت‌هایی که ما مشاهده می‌کردیم سازندگان نسخه‌ی اصلی به هر علتی از جمله محدودیت‌های تکنولوژی و بودجه در تولید اثر مجبور به کوچک کردن مراحل بازی شده‌اند، ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در عین پایبند بودن به بازی اصلی، لحظات به یاد ماندنی‌ بیشتری را برای بازی‌بازان رقم بزنیم.

بازی Mafia: Definitive Edition با ارائه‌ی درجه‌های سختی مختلف قصد دارد نظر هر دو گروه طرفداران قدیمی و بازی‌بازان جدید را به خود جلب کند.

اوایل امسال خبر خوشحال کننده‌ای از سوی شرکت توکی گیمز (۲K Games) منتشر شد که طرفداران Mafia را هیجان‌زده کرد. آن‌ها اعلام کردند بازی اول از این سری به صورت اساسی بازسازی شده و در دسترس طرفداران قرار می‌گیرد و خاطرات بسیاری از بازی‌بازان را زنده خواهد کرد. چندی پیش سازندگان این عنوان جزئیات بیشتری از گیم‌پلی و درجه‌ی سختی بازی منتشر کردند که مطمئناََ برای طرفداران این سری و منتظران بازسازی اساسی نسخه‌ی اول جالب توجه است.

یکی از اعضای بخش نوآوری Mafia، آقای هیدن بلکمن (Haden Blackman)، در گفت و گویی با USGamer در مورد بازی و چگونگی در دسترس قرار دادن آن برای مخاطبین مختلف صحبت کرد. اگر با عنوان اول از این سری آشنا نیستید، باید بگویم که Mafia 1 اثری بسیار چالش‌برانگیز و ساختار جهان‌باز آن نسبت به سایر آثار موجود در این ژانر متفاوت کار شده بود. به عنوان مثال، پلیس‌ها رفتاری تهاجمی و واقع‌گرایانه داشتند به گونه‌ای که بازی‌باز مجبور بود از تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی کند و کوچک‌ترین خطا عکس‌العمل پلیس را به همراه داشت. اگرچه طبق صحبت‌های انجام شده سختی کلاسیک نیز در نسخه‌ی بازسازی وجود دارد اما درجه‌های سختی دیگر برای سلیقه‌ها و مخاطبین مختلف در دسترس خواهد بود. بلکمن در این باره توضیح داد:

بازی اصلی یک اثر چالش‌برانگیز بود و این بخشی از پیش‌زمینه‌ی کلی این عنوان به حساب می‌آید. بنابراین اضافه کردن یک درجه‌ی سختی نرمال و در عین حال اطمینان حاص کردن از ارائه‌ی یک تجربه‌ی درگیر کننده برای طرفداران قدیمی و همچنین زده نشدن بازی‌بازان جدید کار سختی است. ما قصد داریم با اضافه کردن گزینه‌های مختلف و درجه‌های سختی گوناگون این مشکل را حل کنیم.

شرکت توکی گیمز در بیانیه‌ی اخیر خود اعلام کرده بود عنوان Mafia: Definitive Edition علاوه بر بهبود شگرف در جلوه‌های بصری و ایجاد تحول گرافیکی، داستان را  نیز گسترش خواهد داد و در مجموع شامل محتویات تازه‌ی بسیار می‌شود. ظاهراََ شخصیت‌هایی که حضور بسیار جزئی در نسخه‌ی اول داشتند، حالا حضور گسترده‌تری خواهند داشت و با آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد. ضمنا Lost Heaven حالا بزرگ‌تر از نسخه‌ی اصلی است و می‌توانید از موتورسیکلت هم برای گشت و گذار استفاده کنید.

بازی Mafia: Definitive Edition در تاریخ ۷ شهریور ماه سال جاری (۲۸ آگوست سال ۲۰۲۰) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی (از طریق هر دو فروشگاه‌های استیم و اپیک‌گیمز ) منتشر خواهد شد. همچنین به احتمال بسیار قوی این عنوان در زمان عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی، با بهبودهای گرافیکی در اختیار دارندگان‌ آن‌ها قرار خواهد گرفت.