استودیوی XDev از شرکت سونی، در ساخت عنوان نقش آفرینی و انحصاری کنسولی PS5 که تحت توسعۀ تیم نینجا (Team Ninja) است، یعنی Rise of the Ronin، همکاری می‌کند.

 

استودیوی تیم نینجا، عنوان سولزلایک بعدی خود، Wo Long: Fallen Dynasty، را در اوایل سال 2023 برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها منتشر خواهد کرد، اما به‌تازگی برنامۀ بعدی این تیم نیز مشخص شده است. شرکت کوئی تکمو (Koei Tecmo) و تیم نینجا در حال ساخت یک بازی جدید نقش آفرینی جهان آزاد، تحت عنوان Rise of the Ronin هستند که قرار است در انحصار کنسولی پلی استیشن 5 باشد.

 

در حدود یک هفته پیش، گفته شد که شرکت سونی همکاری نزدیکی در توسعۀ این بازی داشته و اکنون جزئیات بیشتری از این همکاری منتشر شده است.

 

جیسون استوارت (Jason Stewart)، تهیه‌کنندۀ ارشد استودیوی XDev، یکی از تیم‌های پلی استیشن که سونی از آن بیشتر در جهت همکاری با استودیوهای خارجی استفاده می‌کند، در توییتر اعلام کرد که این توسعه‌دهندۀ انگلیسی در توسعۀ Rise of the Ronin همکاری می‌کند. میزان دقیق همکاری این استودیو مشخص نیست، ولی در گذشته نیز از این تیم برای پشتیبانی در ساخت بازی‌ها استفاده شده است.

 

البته که تا حدود یک سال پیش، تیم Japan Studio مسئول همکاری پشت صحنه در توسعۀ عناوین انحصاری پلی استیشن توسط استودیوهای خارجی بود، اما با توجه به منحل شدن این استودیو، ظاهراً XDev این جایگاه را تصاحب کرده است. جالب است که طبق گزارشات اخیر، این تیم همچنین برای ساخت یک آی‌پی سولزلایک جدید و انحصاری پلی استیشن با فرام سافتور (FromSoftware) همکاری می‌کند.

 

بازی Rise of the Ronin در سال 2024 برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد و احتمالاً نسخۀ رایانه‌های شخصی نیز همزمان با آن انتشار خواهد یافت.