پس از تاخیر اخیر بازی Starfield، اعلام شد که این بازی در نیمه‌ی اول سال 2023 منتشر خواهد شد. با این حال به نظر می‌رسد که این پنجره‌ی عرضه از قبل هم محدودتر شده است.

 

اگر همه چیز طبق نقشه پیش می‌رفت، تنها چند ماه تا عرضه‌ی بازی Starfield فاصله داشتیم. نقش‌آفرینی بین ستاره‌ای بتسدا (Bethesda) اصالتا قرار بود در نوامبر سال جاری منتشر شود. با این حال یک ماه پیش اعلام شد که این بازی در کنار اثر جدید استودیوی Arkane یعنی Redfall تا نیمه‌ی اول سال 2023 تاخیر خورده است.

 

این پنجره‌ی عرضه شامل بازه‌ی زمانی گسترده‌ای می‌شود، با این حال به نظر می‌رسد که این بازه کمی محدودتر شده است. در صفحه‌ی ثبت نام Xbox Game Pass به تازگی نوشته شده که بازی Starfield در اوایل سال 2023 عرضه خواهد شد. این یعنی بازی احتمالا در سه ماهه‌ی اول سال 2023 منتشر خواهد شد. در این صورت بازه‌ی زمانی عرضه‌ی بازی نصف شده است.

 

در حال حاضر هنوز شاهد به نمایش در آمدن گیم‌پلی از بازی Starfield نبوده‌ایم. با این حال با توجه به نزدیک بودن نمایش ایکس باکس و بتسدا، این مهم احتمالا به زودی تغییر خواهد کرد. در هر صورت این نقشه‌ی اصلی بتسدا بود و با وجود تاخیر خوردن خود بازی، بعید است که نمایش گیم‌پلی آن هم تاخیر خورده باشد.

 

بازی Starfield در تاریخ نامشخصی از سال 2023 برای ایکس باکس سری ایکس/اس و پلتفرم PC عرضه خواهد شد. این بازی از روز عرضه بر روی سرویس Xbox Game Pass موجود خواهد بود.