بازی The Last of Us Part 2 تا تاریخ یک تیر موفق به فروش چهار میلیون نسخه در سراسر دنیا شده است. این آمار فروش که تنها در سه روز ابتدایی عرضه ثبت شده، این بازی را تبدیل به پر فروش‌ ترین انحصاری سونی در زمان انتشار می‌کند.

 

این خبر را نائب رئیس بخش بازاریابی کمپانی سونی ، اریک لمپل (Eric Lempel) با انتشار پستی در بلاگ پلی استیشن اعلام کرد. در بخشی از این پست، پیامی از سوی استودیو ناتی داگ و کارگردان بازی، نیل دراکمن (Neil Druckman) برای هواداران این بازی نوشته شده:

از میلیون‌ها هواداری که در طول هفته گذشته بازی The Last of Us Part 2 را تجربه کرده‌اند و این تجربه را با ما به اشتراک گذاشته‌اند بی اندازه سپاس گذاریم. هدف ما تعریف داستانی بود که تا به حال بیان نشده بود، داستانی که فضای خشنی داشته باشد و بازیکن را از جهات مختلف مورد چالش قرار دهد. شنیدن واکنش‌ها و مشاهده گفت و گوهای عمیقی که پس از عرضه بازی میان طرفداران ایجاد شده واقعا شگفت انگیز است. همچنین مشاهده خلاقیت‌های شما در بازی مانند ویدئوهای گیم‌پلی جذاب و عکس‌های فوق العاده‌ای که با دوربین بازی گرفته شده‌اند در کنار آهنگ‌هایی که با گیتار الی ضبط کرده‌اید، الهام بخش تیم ناتی داگ بوده است. ساخت بازی The Last of Us Part 2 بدون تلاش شبانه روزی صدها نفر از اعضای با استعداد و پرشور استودیو ناتی داگ ممکن نبود. برای تیم ما هیچ افتخاری بالاتر از این نیست که همان شور و اشتیاق را در دل طرفداران خود ببینیم. از همه شما به‌خاطر کمک به رسیدن به چنین رقم بالایی در فروش بازی سپاس‌گذاریم.

 

این بازی رکورد‌های فروش در مناطق مختلفی مانند ژاپن و بریتانیا را جا به جا کرده و فراتر از انتظارات سونی عمل کرده است. رکورد قبلی فروش افتتاحیه بازی‌های انحصاری پلی استیشن در دست بازی MARVEL’s Spider-Man بود که با فروش 3.3 میلیون نسخه‌ای، توانسته بود بازی God of War با فروش 3.1 میلیون نسخه در هفته اول را پشت سر بگذارد.