گفته می‌شود که استودیوی NetherRealm، برای مدتی قابل توجه در حال توسعه جدیدترین نسخه از فرنچایز محبوب Mortal Kombat بوده است.

 

به نظر می‌رسد اندرو بوون (Andrew Bowen)، که نقش جانی کیج (Johnny Cage) را در نسخه 10 و 11 بازی Mortal Kombat بر عهده داشت، در حال سپری کردن مراحل ثبت و ضبط جدیدترین نسخه از این فرنچایز محبوب است.

 

روز دوشنبه، بوون اقدام به انتشار ویدیوئی از خود کرد که او را در محوطه Warner Bros Studio نشان می‌داد. به نظر می‌رسد موزیکی که در پس‌زمینه این ویدیو در حال پخش بوده، مربوط به آهنگ ابتدایی بازی Mortal Kombat 2 می‌شود چرا که این جمله‌ را می‌توان شنید: «این فنون کشنده؛ این یک مبارزه وحشیانه است.»

 

اولین بازی از سری Mortal Kombat، در سال 1992 منتشر شد. این فرنچایز تا سال 2021، موفق به فروش 73 میلیون نسخه در سراسر دنیا شده است. به گفته Warner Bros. Games، آخرین نسخه Mortal Kombat که در سال 2019 منتشر شد، فروش 12 میلیون نسخه‌ای را تجربه نموده با این حال، وارنر تا کنون راجع به پروژه بعدی استودیوی ندررلم (NetherRealm)، چیزی نگفته است.

 

جف گراب (Jeff Grubb) در ماه آگوست ادعا کرده بود که ندررلم، در حال کار روی بازی Mortal Kombat 12 است و این پروژه برای آنان، نسبت به بازی ابر‌قهرمانی متعلق به DC یعنی Injustice، در اولویت قرار دارد. به نظر می‌رسد آینده بازی injustice از سوی WB Games تا کنون مشخص نشده است. گراب می‌گوید:

از شواهد و مدارک این‌طور پیداست که پروژه بعدی ندررلم، عنوان Mortal Kombat 12 خواهد بود. بر کسی پوشیده نیست که آخرین نسخه از این سری، عملکرد خوبی داشت و به یک بازی پر فروش تبدیل شد؛ این سناریو با نسخه جدید هم تکرار خواهد شد. در عین حال اگر توسعه بازی Injustice به استودیویی غیر از ندررلم سپرده شود، مشکلاتی در مقوله لایسنس نمودن شخصیت‌هایی از قبیل Batman و Superman ایجاد خواهد شد.

 

دنباله فیلم Mortal Kombat، توسط New Line Cinema در حال ساخت است. در ماه ژانویه گزارش‌های به گوش می‌رسید که برادران وارنر، وظیفه نوشتن فیلمنامه این عنوان را بر عهده جرمی اسلیتر (Jeremy Slater) گذاشته‌ است. اسلیتر نویسنده فیلم Fantastic 4 و سریال Moon Knight محسوب می‌شود.