تاد هاوارد در گفت‌وگویی با وبسایت IGN تایید کرد که استودیوی بتسدا پس از عنوان The Elder Scrolls 6، بازی Fallout 5 را توسعه خواهد داد.

 

یکشنبۀ گذشته گیم‌پلی عنوان مورد انتظار Starfield در رویداد ایکس باکس و بتسدا به اشتراک گذاشته شد، اما حالا تاد هاوارد در مورد بازی‌های آیندۀ بتسدا صحبت می‌کند:

بله، Elder Scrolls 6 در مرحلۀ پیش‌تولید قرار دارد و جالب است بدانید که پس از آن Fallout 5 را خواهیم ساخت؛ بنابراین، برنامۀ ما مشخص و پُر خواهد بود. ما همچنین چند پروژۀ دیگر نیز داریم که باید به آن‌ها توجه کنیم. بازی Fallout بخش مهمی از دی‌اِن‌اِی ما است. ما هر از چند گاهی با استودیوها و سازندگان دیگر نیز کار کرده‌ایم. من نمی‌توانم بگویم که چه اتفاقی رخ خواهد داد. با این وجود، یک ایدۀ کلی از Fallout 5 داریم و به گونه‌ای آینده‌ای را برای آن ترسیم کرده‌ایم.

 

البته، با توجه به عظمت بازی‌های بتسدا و سرعت تولید این آثار، به این زودی‌ها نباید منتظر هر دو عنوان Fallout 5 و Elder Scrolls 6 باشیم. پیش از این، هاوارد تایید کرده بود ساخت Starfield از اواخر 2015 آغاز شده است که در زمان انتشار یک پروسۀ 7 ساله می‌شود. آخرین نسخۀ اصلی از سری Elder Scrolls یعنی Skyrim، در سال 2011 منتشر شد و از آنجایی که نسخۀ جدید آن در مرحلۀ پیش‌تولید به سر می‌برد، احتمالاً سال‌ها با آن فاصله داریم.

 

هاوارد پیش از این به پروسۀ طولانی ساخت و صبر طرفداران اشاره کرده بود:

این بازی‌ها به زمان زیادی نیاز دارند، واقعاً یکی از آرزوهای من این است که عناوین ما زودتر عرضه شوند، ما به سختی روی آن‌ها کار می‌کنیم، اما می‌خوهیم بهترین تجربۀ ممکن برای همه شکل گیرد.

 

بازی Starfield در نیمۀ اول سال 2023 برای ایکس باکس سری ایکس/اس و PC عرضه خواهد شد.