نسل بعدی واقعا در حال از راه رسیدن است!

مایکروسافت رسما اعلام کرد که ایکس باکس سری ایکس در ماه نوامبر امسال عرضه خواهد شد.

این موضوع به این معناست که طی اواسط آبان الی اواسط آذر باید منتظر عرضه کنسول جدید مایکروسافت باشیم. این خبر در حالی اعلام شده که هنوز تاریخ عرضه دقیق کنسول مشخص نیست اما طبق شایعات منتشر شده در مورد این کنسول می‌توان انتظار داشت که سری ایکس در اواسط نوامبر وارد بازار شود.

تاریخ عرضه ایکس باکس سری ایکس در حالی مشخص شده که مایکروسافت هنوز قیمت رسمی کنسول خود را مشخص نکرده است. شایعات می‌گویند این کنسول ۵۰۰ دلار آمریکا قیمت خواهد داشت اما هنوز مشخص نیست که چه مایکروسافت و چه سونی در چه زمانی قصد مشخص کردن قیمت کنسول‌های نسل آینده خود را دارند.

جدا از سری ایکس به نظر می‌رسد باید منتظر یک ایکس باکس نسل بعدی دیگر هم باشیم که با نام «ایکس باکس سری S» شناخته خواهد شد. هنوز مشخص نیست که این کنسول چه زمانی عرضه می‌شود ولی از آن‌جایی که مایکروسافت هنوز به صورت رسمی از آن رونمایی نکرده، انتظار می‌رود که هنوز یکسالی تا عرضه آن فاصله داشته باشیم.

باید در نظر گرفت که سری ایکس در زمان عرضه از تعداد زیادی از بازی‌های ایکس باکس وان پشتیبانی خواهد کرد. البته انحصاری مهم این کنسول یعنی Halo Infinite همین امروز تا سال ۲۰۲۱ تاخیر خورد.

آیا سری ایکس را خواهید خرید؟ دیدگاه خود در مورد این کنسول را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.