به قلم: رضا مهرعلی

بازی God of War: Ragnarok تنها اثر فرست پارتی و انحصاری بزرگ پلی‌استیشن به شمار می‌رود که عرضه‌ی آن در سال 2022، به صورت رسمی تایید شده است.

با توجه به اینکه چند ماهی از انتشار آخرین جزئیات از بازی مورد انتظار God of War: Ragnarok می‌گذرد، ممکن است برخی گمان کنند که این بازی احتمالا موفق نمی‌شود تا در زمان اعلام شده، یعنی طی سال جاری میلادی، عرضه شود؛ خصوصاً که به نظر می‌رسد این روزها کم و بیش تمام بازی‌ها پتانسیل تاخیر خوردن را دارند.

کوری بارلوگ (Cory Barlog)، کارگردان بازی God of War 2018، به تازگی پیامی ویدئویی را برای طرفداران منتشر و بدین وسیله اعلام نموده است که استودیوی سانتا مونیکا (Santa Monica Studios)، برای ارائه‌ی جزئیات بیشتر از بازی God of War: Ragnarok آمادگی ندارد. هرچند آقای بارلوگ به زمان عرضه‌ی بازی مورد بحث اشاره‌ای نکرده است، اما ظاهرا سازندگان این بازی از بابت انتشار آن در سال 2022 آسوده خاطر هستند.

مدت زیادی از انتشار پیام کوری بارلوگ نمی‌گذشت که رونو ولاسکز (Bruno Velazquez)، کارگردان انیمیشن در استودیوی سانتا مونیکا، جمله‌ی “Ragnarok امسال می‌آید” را در پاسخ به یکی از کاربران توییت کرد و این گونه صراحتاً اعلام نمود که قرار نیست این بازی تا سال آینده‌ی میلادی به تاخیر بیفتد.

این اولین باری نیست که استودیوی سانتا مونیکا روی عرضه‌ی بازی God of War: Ragnarok در طی سال 2022 تاکید می‌کند؛ این استودیو، کمتر از یک ماه پیش نیز از این بابت به طرفداران اطمینان خاطر داد. با این حال، هر برنامه‌ای ممکن است با تغییر روبه‌رو شود و مخصوصاً وقتی بحث زمان عرضه‌ی یک بازی در میان است، نمی‌توان بدون هیچ گونه تردیدی صحبت کرد. با این همه آنچه مسلم است این است که سازندگان بازی God of War: Ragnarok، از عرضه‌ی آن تا پیش از پایان سال جاری مطمئن هستند.

بازی God of War: Ragnarok به صورت میان نسلی برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 عرضه خواهد شد