الکترونیک آرتس (Electronic Arts) از نسخه‌ی Ultimate Edition بازی FIFA 23 و ستاره‌های روی جلد آن رونمایی کرد.

 

ظاهر نهایی جعبه این نسخه، نشان از این دارد که برای اولین بار در سری FIFA، یکی از ستاره‌های روی جلد گلوبال بازی قرار است یک بازیکن زن باشد. ستاره تیم‌های پاریس سن ژرمن و فرانسه، کیلیان امباپه (Kylian Mbappé)، و مهاجم تیم‌های چلسی و استرالیا، سم کر (Sam Kerr)، قرار است روی کاور نسخه‌ی Ultimate Edition قرار بگیرند.

 

شرکت الکترونیک آرتس برنامه دارد که با انتشار تریلر معرفی FIFA 23 در پنجشنبه پیش‌رو، در انتهای این هفته جزئیات بیشتری درباره‌ی بازی امسال منتشر کند.

 

این شرکت در ماه مِه تأیید که با انتشار آخرین نسخه‌‌ی سری بازی فوتبال بلندقدمت FIFA، همکاری آن‌ها با این سازمان به اتمام خواهد رسید. با عرضه‌ی FIFA 23 در ادامه سال 2022، شرکت الکترونیک آرتس با معرفی مجموعه‌ی EA Sports ،FC قرار است «عصر جدیدی را در جولای 2023» آغاز کند. این شرکت گفت بعد از پایان همکاری قریب به 30 ساله خود با FIFA، فرنچایز جدیدش را در کنار بیش از 300 طرف قرارداد لایسنس عرضه خواهد کرد.

 

فدراسیون FIFA همچنین، تأیید کرده است که برای انتشار بازی رقیب مجموعه‌ی EA Sports FC برنامه دارد. اداره‌کننده مسائل فوتبال در سطح جهان، در ماه مِه گفت که در حال گفت‌وگو با ناشران بازی مطرح، شرکت‌های رسانه‌ای و سرمایه‌گذاران، در رابطه با توسعه‌ی یک بازی شبیه ساز فوتبال FIFA در سال 2024 هستند؛ بازی‌ای که قرار است به‌طور مستقیم با مجموعه‌ی جدید EA به رقابت بپردازد.

 

پیش‌تر، سازمان FIFA گفت که چندین بازی غیرشبیه‌ساز در دست ساخت هستند و در سه ماهه سوم سال 2022 منتشر خواهند شد؛ اولین آن‌ها، به عنوان یک «تجربه‌ی گیمینگ درخور» عنوان شده است که شامل جام جانی قطر 2022 خواهد شد.