طبق گزارش منتشر شده از سوی منبعی معتبر، شرکت تنسنت (Tencent) قصد دارد سهام خود در شرکت یوبیسافت (Ubisoft) را افزایش داده و به بزرگ‌ترین سهام‌دار آن تبدیل شود.

 

در سال 2018، کمپانی چینی تنسنت 5 درصد از سهام یوبیسافت را خریداری کرد و حالا با یک پیشنهاد به شدت وسوسه‌انگیز و بالای ارزش بازار، قصد دارد میزان مالکیت خود را به شکل قابل‌توجهی افزایش دهد. طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی Reuters، خانوادۀ گیلموت (Guillemot) که پیش از این به شدت در مقابل تصاحب‌ها مقاوت کرده است، در حال حاضر 16 درصد سهم دارد و به نظر می‌رسد که تنسنت به دنبال تمام این 16 درصد است و در ادامه نیز قصد دارد با خرید سهام بیشتر به بزرگ‌ترین سهام‌دار و تصمیم‌گیرندۀ کمپانی تبدیل شود.

 

در زمان نگارش این مطلب، شرکت یوبیسافت 5.3 میلیارد دلار ارزش دارد و تنسنت پیشنهاد خرید هر سهم به ارزش 101.84 دلار را داده است. در سال 2018، با وجود بهتر بودن وضعیت یوبیسافت، تنسنت هر سهم را به قیمت 67 دلار خریداری کرد. پیشنهاد کنونی تنسنت قابل توجه و باورنکردنی به حساب می‌آید، چرا که امسال سهام یوبیسافت به 45 دلار سقوط کرده و تنسنت بیش از دو برابر ارزش کنونی را پیشنهاد می‌دهد.

 

80 درصد از سهام کل شرکت یوبیسافت عمومی است و تنسنت به غیر از سهام خانوادۀ گیلموت، قصد دارد بخش عمده‌ای از سهام عمومی را نیز از آن خود کند.

 

به دنبال گزارش منتشر شده از سوی Reuters، به دنبال این خبر، سهام شرکت یوبیسافت افزایشی 15 درصدی را تجربه کرد. این بدان معنا است که سهام‌داران از این خبر خوشحال هستند. هنوز هیچ قراردادی منعقد نشده، اما تنسنت مدتی پیش با مدیر شرکت یوبیسافت ملاقات داشته و پیشنهاد خود را ارائه داده است. منبع اصلی این خبر گزارش می‌دهد که تنسنت با تمام قوا به دنبال این تصاحب بوده و این خرید اهمیت ویژه‌ای برای آن‌ها دارد.