اخیرا مجله‌ی فامیتسو مصاحبه‌ی جدیدی را با سازندگان Final Fantasy 7 Remake انجام داده و نظرات آن‌ها را درباره‌ی عنوان بعدی منتشر کرده‌ است. 

 

در این مصاحبه، کارگردان بازی تتسویا نومورا (Tetsuya Nomura) عنوان کرد:

 

من دوست دارم که عنوان بعدی حتی بیشتر [از نسخه‌ی اول] لذت‌بخش باشد.

 

علاوه بر این، جزییات تصمیم سازندگان مبنی بر نسخه‌های بعدی این بازی، پس از رونمایی از Part 2 منتشر خواهد شد. تهیه‌کننده‌ی این بازی، یوشینوری کیتاسه (Yoshinori Kitase) نیز سخنان هیجان‌انگیزی درباره‌ی داستان بازی عنوان کرد:

 

داستان Final Fantasy 7 جدید تازه آغاز شده است.

 

این گفته به این معناست که بازی‌بازان راه درازی در پیش دارند و این داستان جدید به زودی پایان نخواهد گرفت. در همین راستا، دستیار کارگردان Final Fantasy 7 Remake یعنی نائوکی هاماگوچی (Naoki Hamaguchi) یادآوری کرد که فرآیند توسعه‌ی عنوان بعدی، از مدتی پیش آغاز شده است و تیم سازنده به‌سختی مشغول کار برروی این پروژه است. برخلاف اشتیاق نائوکی برای عرضه‌ی سریع‌تر این بازی، وی عنوان کرد:

 

شما [بازی‌بازان] باید مدت زمانی را منتظر بمانید، اما لطفا چشم به راه آن باشید.

 

نائوکی هاماگوچی همچنین درباره‌ی حالت کلاسیک بازی سخن گفت:

 

تیم سازنده به بازخورد بازی‌بازان، کسانی که خواستار قابل بازی بودن حالت کلاسیک در سطح سختی نرمال بودند، توجه کرده است.

 

دستیار کارگردان دیگر این بازی، موتومو توریاما (Motomu Toriyama) درباره‌ی تفاوت‌های نسخه‌ی اصلی و نسخه‌ی بازسازی سخن گفت. وی به حذف مخفیگاه AVALANCHE در نسخه‌ی بازسازی اشاره کرد:

 

این کار انجام شد تا بازی‌بازان فاصله‌ی بیشتری بین AVALANCHE و Cloud احساس کنند.

 

موضوع دیگری که ذهن بازی‌بازان را به خود مشغول کرده است، حضور نداشتن Roche در نبرد نهایی بازی بود؛ مسئله‌ای که به نظر می‌رسید قرار است تا به صورت دیگری اتفاق بیفتد و این شخصیت در نبرد نهایی حضور داشته باشد. سازندگان علت این تصمیم را حفظ لحن جدی بازی عنوان کردند. جای نگرانی وجود ندارد، چرا که احتمال بازگشت Roche در نسخه‌های دنباله هست.

 

Final Fantasy 7 Remake هم‌اکنون برروی پلی‌استیشن ۴ در دسترس است. روند توسعه‌ی نسخه‎ی بعدی تا حدودی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است.