تا به حال با خود فکر کرده‌اید که توسعه دهندگان Mortal Kombat چگونه تصمیم می‌گیرند که کدام شخصیت را به جدیدترین نسخه‌ی سری بازگردانند؟ به لطف انتشار بسته‌ی گسترش دهنده‌ی Mortal Kombat 11: Aftermath، وب‌سایت The Daily Star اخیراً مصاحبه‌ای را با آقای اد بون (Ed Boon) انجام داده و به این موضوع پرداخته است.

 

Mortal Kombat بدون شک یکی از آن معدود مجموعه‌های نمادینی است که طرفداران عناوین سبک مبارزه‌ای را برای چندین نسل سرگرم کرده است. برخلاف برخی دیگر از بازی‌های این سبک مانند Street Fighter و Samurai Showdown که برای مدتی شاهد وقفه در عرضه‌ی آن‌ها بودیم، توسعه دهندگان Mortal Kombat از سال ۱۹۹۲ میلادی تا به امروز موفق شده‌اند تا بازی‌های جدیدی از این سری را با روندی منظم منتشر کنند.

 

حال جدیدترین نسخه‌ی سری، Mortal Kombat 11، جزو موفق‌ترین عناوین سبک مبارزه‌ای بوده و محبوبیت این مجموعه را به سطح جدیدی رسانده است. همان‌طور که می‌دانید، بسته‌ی Aftermath شامل یک بخش داستانی است که سه شخصیت جدید را به بازی Mortal Kombat 11 اضافه می‌کند. به غیر از شخصیت جدید RoboCop، این بار شاهد بازگشت دو شخصیت قدیمی Fujin و Sheeva نیز هستیم.

 

در طی مصاحبه با The Daily Star، اد بون ابتدا به شوخی به اذیت کردن طرفداران Mileena در توییتر اشاره کرد (آقای بون یکی از ترول‌های معروف توییتر است) و در ادامه اعلام کرد که آن‌ها به داستان، حرکات و میزان جذابیت شخصیت نگاه می‌کنند:

در واقع من هیچ وقت به طور جدی نگفتم که نمی‌خواهم Mileena به Mortal Kombat بازگردد. بیشتر وقت‌ها فقط آن‌هایی که ۱۰۰ بار در روز برای اضافه شدن آن شخصیت درخواست می‌کنند را اذیت می‌کنم.

من عاشق انجام دادن این کار هستم. Mortal Kombat حالا تقریباً ۸۰ شخصیت قابل بازی دارد. پس وقتی به نسخه‌های قبلی نگاه می‌کنیم، معمولاً شخصیتی را باز می‌گردانیم که مدت زمان زیادی دیده نشده است؛ مثل کاری که با Fujin در Aftermath انجام دادیم.

البته ما داستان را هم در نظر می‌گیریم؛ چراکه برخی از شخصیت‌ها در بخش‌های مختلف خط زمانی وجود دارند و ما باید تا حدودی به داستانی که در حال روایت آن هستیم، وفادار بمانیم.

اما حرکات و «فاکتور جذابیت» هم نقش بزرگی را در انتخاب شخصیت‌ها ایفا می‌کنند.

 

بازی Mortal Kombat 11 هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و گوگل استیدیا در دسترس قرار دارد.