مدتی از انتشار بازی Sniper Ghost Warrior Contracts می‌گذرد و حال می‌خواهیم به بررسی برخی از نقدها و نمرات این اثر بپردازیم.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts چهارمین نسخه از سری بازی‌های Sniper Ghost Warrior محسوب می‌گردد. همانند نسخه‌های قبلی این مجموعه، شرکت سی‌آی گیمز (CI Games) وظیفه‌ی انتشار و ساخت بازی Sniper Ghost Warrior Contracts را برعهده داشته است.

 

به گفته‌ی سازندگان، این نسخه بازگشتی به ریشه‌ها و فرم اصلی این سری محسوب می‌گردد. برخلاف Sniper Ghost Warrior 3، نسخه‌ی جدید یک عنوان جهان باز نیست و این‌ بار شاهد یک بازی ماموریت محور و  مراحلی به سبک سندباکس خواهیم بود. این بازی سیستمی به نام دوربین پویا را معرفی می‌کند که بازیکنان را قادر می‌سازد تا در هنگام شرایط جوی نامساعد، بتوانند با سلاح‌های تک‌تیرانداز شلیک‌های دقیقی انجام دهند. بنابر گفته‌ CI Games، بازی‌بازان در پیشبرد مراحل بازی آزادی عمل کاملی خواهند داشت. در عین حال، آن‌ها می‌توانند به منظور پیدا کردن راهی مناسب‌تر برای انجام هر ماموریت، در هر زمان به تکرار مراحل بپردازند. همچنین برای اولین بار سیستم قطع عضو نیز به این سری بازی اضافه شده است.

حال به بررسی نقدها و نمرات بازی Sniper Ghost Warrior Contracts می‌پردازیم:

IGN Italia: 8.2/10

 Sniper Ghost Warrior Contracts کامل‌ترین، متعادل‌ترین و از لحاظ فنی موفق‌ترین بازی در این مجموعه محسوب می‌گردد و به نظر می‌رسد این سری راه خود را پیدا کرده است.

Critical Hit: 7.5/10

شرکت CI Games از اشتباهات خود در گذشته درس گرفته و در این نسخه، مکانیزم‌های تک‌تیراندازی پیشرفت کرده و برروی المان‌های تکرارپذیر و بخش سندباکس تمرکز داشته است.

IGN: 7.3/10

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts شروعی کند و خسته‌کننده دارد، اما با پیشروی در بازی و بدست آوردن گجت‌ها و سلاح‌های مختلف هیجان آن بالا رفته و می‌آموزید که چگونه به تک‌تیرانداز ماهر تبدیل شوید.

Eurogamer Italy: 7/10

اگر به دنبال یک بازی خوب در سبک تک‌تیراندازی هستید، Sniper Ghost Warrior Contracts می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. اما اگر به دنبال یک عنوان تیراندازی اول شخص خوب باشید، گزینه‌های بسیار بهتری در بازار وجود دارند.

PC Invasion: 7/10

اگرچه بازی Sniper Ghost Warrior Contracts یک عنوان عالی نیست، اما می‌تواند پیام خود را به خوبی ارائه دهد. بخش داستانی بازی با وجود ساده بودن بسیار مفید و کارآمد است. همچنین محیط‌های بزرگ، گرافیک فنی خوب، گیم‌پلی و سیستم پیشرفت بازی‌باز موجب می‌شوند تا ارزش تکرار این بازی بیشتر شود.

Vandal: 5/10

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts گزینه‌ی خوبی برای طرفداران این مجموعه خواهد بود، اما مشکل آن این است که نمی‌تواند طیف بیشتری از مخاطبان را به خود جذب نماید. انتظار می‌رود با عرضه‌ی به‌روزرسان‌های مختلف، تجربه‌ی بازی بهتر شود.

Hobby Consolas: 7/10

Sniper Ghost Warrior Contracts یک بازی مخفی‌کاری جالب همراه با مکانیزم‌های جدید در تیراندازی است و آزادی کاملی را در پیشبرد مراحل در اختیار بازی‌باز قرار می‌دهد؛ اما از مشکلاتی مانند هوش مصنوعی ضعیف و گرافیک نه چندان خوب رنج می‌برد.

TrueGaming: 7/10

این اثر بهترین بازی از سری Sniper Ghost Warrior محسوب می‌شود و حس تیراندازی با سلاح‌های مخصوص تک‌تیراندازی بسیار لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است. اما برخی از ماموریت‌های بازی دچار مشکل تکرار می‌شوند.

IGN Spain: 6.8/10

Sniper Ghost Warrior Contracts ایده‌های خوبی در خود دارد، اما در ارائه‌ی برخی از آن‌ها دچار ضعف می‌شود. ایراداتی مانند هوش مصنوعی ضعیف و حرکت زیاد دوربین در هنگام تیراندازی وجود دارند.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.