بازی مورد انتظار Gran Turismo 7 در هفته‌ی اول عرضه‌ی خود توانست رتبه‌ی اول جدول فروش هفتگی انگلستان را از بازی تحسین شده‌ی Elden Ring تصاحب نماید.

 

بر اساس گزارش جدید سایت Gamesindustry.biz، علی‌رغم آن که بازی Gran Turismo 7 در هفته‌ی اول انتشار خود فروش کمتری از نسخه‌ی قبلی این سری یعنی عنوان Gran Turismo Sport داشته است، اما با این حال ساخته‌ی جدید استودیوی پولی‌فونی دیجیتال (Polyphony Digital) توانست رده‌ی اول جدول فروش هفتگی انگلستان را از بازی Elden Ring بگیرد. اما نکته‌ی مهم اینجاست که بازی Gran Turismo 7 یک عنوان انحصاری پلی‌استیشن به شمار می‌رود و بازی Elden Ring یک اثر مولتی پلتفرم است که علاوه بر کنسول‌های پلی‌استیشن، برای ایکس‌باکس و PC نیز منتشر گردید.

 

طبق این گزارش، 76 درصد از فروش فیزیکی بازی Gran Turismo 7 به نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 و مابقی به نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 اختصاص دارد. در کنار بازی Horizon Forbidden West، عنوان Gran Turismo 7 دومین اثر پرفروش سونی در سال جاری و تاکنون چهارمین عرضه‌ی بزرگ فیزیکی سال به شمار می‌رود.

 

با توجه به این که بازی Gran Turismo 7 اکنون در هفته‌ی اول انتشار جایگاه اول را به خود اختصاص داده است، عنوان Elden Ring پس از کاهش فروش 69 درصدی هفتگی، به رتبه دوم سقوط کرد. کریستوفر درینگ (Christopher Dring) از Gamesindustry می‌گوید این یک عملکرد کاملاً عالی برای بازی‌هایی از این نوع در هفته دوم انتشار به شمار می‌رود، جایی که افت فروش حدود 80 درصد عادی است. Elden Ring همچنین در هفته‌ی گذشته فروش بسیار خوبی در بخش دیجیتالی داشت و از این نظر تا به حال پرفروش‌ترین بازی سال محسوب می‌شود.

 

بازی Gran Turismo 7 در حال حاضر روی پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. در پایان می‌توانید فهرست ۱۰ بازی پرفروش جدول فروش هفتگی انگلستان (منتهی به ۵ مارس) را مشاهده کنید:

 

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Gran Turismo 7 ۱ ورودی جدید
Elden Ring ۲ ۱
Pokémon Legends: Arceus ۳ ۳
Horizon: Forbidden West ۴ ۲
FIFA 22 ۵ ۵
Mario Kart 8: Deluxe ۶ ۴
Triangle Strategy ۷ ورودی جدید
Animal Crossing: New Horizons ۸ ۸
Dying Light 2: Stay Human ۹ ۷
Minecraft (Switch) ۱۰ ۹