این هفته در جدول خرده‌فروشی‌های فیزیکی انگلستان در دو رتبه‌ی نخست آن نسبت به هفته‌ی گذشته شاهد تغییری نبودیم. عنوان ابرقهرمانی Marvel’s Avengers با وجود کاهش ۶۰ درصدی در میزان فروش فیزیکی خود نسبت به هفته‌ی نخست انتشار، باز هم در رتبه‌ی اول جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار دارد و موفق شده‌ است رده‌ی خود را به مدت یک هفته‌ی دیگر حفظ نماید.

 

در همین حال عنوان ورزشی و لذت‌بخش Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 نیز پس از تجربه‌ی افت فروش ۵۴ درصدی نسبت به هفته‌ی نخست عرضه‌ی خود توانست به مانند هفته‌ی گذشته در جایگاه دوم جدول قرار گیرد. این بازی که با استقبال بالای بازی‌بازان و ستایش منتقدین همراه شده است، توانست پس از ۲۱ سال رکورد فروش سریع این مجموعه را در کشور انگلستان به نام خود ثبت نماید.

 

با این حال در جدول فروش هفته‌ی گذشته می‌توان دو نام جدید را نیز مشاهده کرد. بازسازی عنوان Kingdoms of Amalur که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ در دسترس بازی‌بازان قرار گرفت، با استقبال بازی‌بازان و علاقه‌مندان به این عنوان اکشن و فانتزی مواجه شد و در نهایت در رده‌ی چهارم جدول قرار گرفت. نسخه‌ی اصلی این بازی که توسط شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) در ماه فوریه‌ی سال ۲۰۱۲ میلادی منتشر شده است، توانسته بود در رده‌ی اول جدول فروش هفتگی زمان خود قرار گیرد. حال نسخه‌ی بازسازی شده‌ی آن تحت عنوان Kingdoms of Amateur: Re-Reckoning که توسط شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک (THQ Nordic) توسعه یافته، یک چهارم میزان فروش هفته‌ی اول عرضه‌ی نسخه‌ی اصلی خود فروخته است. با این حال برخی آمار و ارقام که به فروش دیجیتالی بازی Kingdoms of Amateur: Re-Reckoning اشاره داشته‌اند را می‌توان با فروش فیزیکی بازی به صورت مجموع در نظر گرفت و موفقیت این عنوان از نظر فروش را انتظار داشت. این عنوان در هفته‌ی گذشته بیشترین فروش خود را برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ داشته است که این تعداد حدود ۷۴ درصد از کل فروش فیزیکی بازی را شامل می‌شود.

 

همچنین بازی بعدی که به تازگی به جدول فروش هفتگی بریتانیا راه یافته است، عنوان Minecraft Dungeons به شمار می‌آید که البته از ماه مه سال جاری میلادی به صورت دیجیتالی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته و نسخه‌ی فیزیکی آن این هفته به بازار منتشر شده است. عنوان Minecraft Dungeons که یک نسخه‌ی فرعی از سری محبوب Minecraft به شمار می‌آید در رده‌ی ششم جدول جای گرفت. لازم به ذکر است که ۷۲ درصد از فروش این بازی برروی کنسول نینتندو سوییچ و ۱۶ درصد آن برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ بوده است.

 

همچنین بازی ورزشی NBA 2K21 که هفته‌ی گذشته در رده‌ی سوم جدول فروش بریتانیا قرار داشت، پس از افت فروش ۶۱ درصدی این هفته به رده‌ی هشتم سقوط کرده است. شما می‌توانید جدول فروش هفتگی انگلستان در هفته‌ی گذشته را در زیر مشاهده نمایید:

 

عنوان بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Marvel’s Avengers ۱ ۱
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 ۲ ۲
Animal Crossing: New Horizons ۳ ۴
Kingdoms of Amateur: Re-Reckoning ۴ ورودی جدید
Mario Kart 8: Deluxe ۵ ۵
Minecraft Dungeons ۶ ورودی جدید
(Minecraft (Switch ۷ ۶
NBA 2K21 ۸ ۳
Grand Theft Auto 5 ۹ ۷
Ring Fit Adventure ۱۰ ۱۶