به قلم: ابولفضل مناف زاده

در جدول فروش هفتگی بازی‌های دیجیتالی در بریتانیا، شاهد عملکرد خیره کننده‌ی عناوین شرکت تیک-تو هستیم و البته، Elden Ring نیز بازگشت مجددش به صدر را جشن می‌گیرد.

بازی اکشن-نقش‌آفرینی جدید استودیوی فرام‌سافت‌ور (FromSoftware) یعنی Elden Ring از زمان انتشارش به صورت پیوسته در حال رکوردشکنی‌‌های پیاپی است و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها شاهد کاهش محبوبیت این بازی و موفقیت تجاری آن باشیم. این بازی مجدداً و پس از این که جایگاه اول در جدول فروش هفتگی بازی‌های دیجیتالی در بریتانیا را در هفته‌ی گذشته به Tiny Tina’s Wonderlands واگذار کرده بود، مجدداً این هفته به صدر بازگشت.

طبق گزارش منتشر شده از سوی GamesIndustry، بازی Elden Ring با وجود کاهش 12 درصدی آمار فروش دیجیتالی خود در هفته‌ی گذشته، پس از کاهش 60 درصدی آمار فروش دیجیتالی بازی Tiny Tina’s Wonderlands مجدداً به رتبه‌ی اول بازگشت و این نسخه‌ی فرعی از مجموعه‌ی Borderlands را به جایگاه سوم فرستاد.

علاوه بر این، بازی FIFA 22 در جایگاه دوم قرار گرفت و Grand Theft Auto 5 از شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) جایگاه چهارم خود را حفظ کرد و بازی F1 2021 نیز در جایگاه پنجم حضور یافت. جالب است بدانید که نسخه‌ی مستقل Grand Theft Auto Online که به صورت جداگانه در ایکس باکس قابل خرید است، در جایگاه هشتم قرار دارد.

اما نکته‌ی جالب‌تر این فهرست جایی است که شش عنوان از ده عنوان برتر هفته تحت نشر شرکت تیک-تو (Take-Two) قرار دارند.

 

نام بازی رتبه
Elden Ring (Bandai Namco) 1
FIFA 22 (EA) 2
Tiny Tina’s Wonderlands (2K Games) 3
Grand Theft Auto 5 (Rockstar Games) 4
F1 2021 (EA) 5
WWE 2K22 (2K Games) 6
NBA 2K22 (2K Games) 7
Grand Theft Auto Online (Rockstar Games) 8
Far Cry 6 (Ubisoft ) 9
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games) 10