بازی Elden Ring در صدر جدول فروش این هفته‌ی بریتانیا قرار گرفت و رکورد فروش ابتدای عرضه‌ی تاریخ بازی‌های سولز را که پیش از این در اختیار Dark Souls 3 بود، شکست.

 

ساخته‌ی جدید فرام سافتور (FromSoftware) در تاریخ 6 اسفند منتشر شد و توانست نمرات عالی منتقدان را از آن خود کند. علی رغم مشکلات روز عرضه‌ی بازی که به گفته‌ی فرام سافتور در آینده حل خواهند شد، این بازی توانست در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار بگیرد و از Dark Souls 3 که تا کنون رکورد فروش بازی‌های سولز را در ابتدای عرضه دارا بود، به میزان 26 درصد پیشی بگیرد.

 

به گزارش Gameindustry، این میزان فروش متعلق به نسخه‌ی فیزیکی بازی است و بدون احتساب نسخه‌ی دیجیتالی محاسبه شده است. نکته‌ی قابل توجه دیگر، رایج‌تر شدن بازار بازی‌های دیجیتالی نسبت به سال ۲۰۱۶ است که قطعاً در میزان فروش آینده‌ی این عنوان تأثیرگذار خواهد بود. اطلاعات میزان فروش دیجیتالی بازی در روزهای آتی همین هفته منتشر خواهد شد.

 

همچنین Elden Ring، توانست پس از Pokémon Legends: Arceus و Horizon: Forbidden West، در رتبه‌ی سوم پرفروش‌ترین بازی در زمان عرضه‌ی سال جاری قرار بگیرد. 63 درصد این فروش در پلتفرم پلی‌استیشن 5، 17 درصد در ایکس‌باکس، 17 درصد در پلی‌استیشن 4 و 3 درصد آن در رایانه‌های شخصی به ثبت رسیده است.

 

جدول فروش هفته‌ی منتهی به ۲۶ فوریه به شرح زیر است:

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی پیشین
Elden Ring ۱
Horizon: Forbidden West ۲ ۱
Pokémon Legends: Arceus ۳ ۲
Mario Kart 8: Deluxe ۴ ۴
FIFA 22 ۵ ۵
Call of Duty: Vanguard ۶ ۷
Dying Light 2: Stay Human ۷ ۳
Animal Crossing: New Horizons ۸ ۶
Minecraft (Switch) ۹ ۸
Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition ۱۰ ۱۴