در فهرست منتشر شده از عناوین پر فروش هفتگی بریتانیا، یک مهمان ناخوانده با اختلاف به رتبه‌ی اول دست یافته است و مجدداً شاهد حضور بازی GTA V در این جدول هستیم.

 

بر اساس آمار منتشر شده، بازی جدید و اکشن سوم شخص استودیوی فوکس هوم اینتراکتیو (Focus Home Interactive) یعنی Aliens: Fireteam Elite from با اختلاف فراوان نسبت به جایگاه دوم در صدر این فهرست قرار گرفته است. این اولین بار پس از سه سال است که یک بازی از این ناشر به صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا دست پیدا می‌کند. همچنین، لازم به ذکر است که 42 درصد از آمار فروش این بازی از طریق کنسول پلی‌استیشن 5، 31 درصد از طریق کنسول ایکس باکس سری ایکس/سری اس و 27 درصد از طریق کنسول پلی‌استیشن 4 به ثبت رسیده است.

 

جالب است بدانید که آمار فروش این بازی نسبت به عنوان رتبه‌ی دوم این فهرست بیش از دو برابر بوده است. البته، بازی رتبه‌ی دوم این فهرست یعنی Mario Kart 8: Deluxe نیز با وجود افت 6 درصدی آمار فروش خود نسبت به هفته‌ی پیش، دو رتبه در این جدول صعود داشته است.

 

همچنین، صدرنشین هفته‌ی گذشته‌ی این جدول یعنی بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut از سونی، این هفته از نظر آمار فروش حدود 50 درصد افت داشته است. در نتیجه‌ی این امر، این بازی پس از یک هفته صدرنشینی به جایگاهی بهتر از رده‌ی نهم دست نیافت. در واقع، بازی‌های انحصاری‌های بزرگ پلی‌استیشن 5 همگی حدود 50 درصد از نظر آمار فروش افت داشته‌اند که از جمله‌ی این موارد می‌توان به سقوط دو پله‌ای بازی Spider-Man: Miles Morales (از رتبه‌ی 3 به 5) و سقوط ده پله‌ای Ratchet & Clank: Rift Apart (از رتبه‌ی دوم به دوازدهم) اشاره کرد.

 

لازم به ذکر است که مهم‌ترین دلیل این افت در آمار فروش عناوین انحصاری پلی‌استیشن ۵، میزان موجودی این کنسول در بازار بریتانیا است که باعث می‌شود این آمار مسیری سینوسی را طی کنند.

 

اما بازی‌های جدید دیگری نیز در طی روزهای اخیر منتشر شده‌اند که از نظر آمار فروش عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشته‌اند. از جمله‌ی این عناوین می‌توان به No More Heroes 3 در کنسول نینتندو سوییچ اشاره نمود که موفق به دستیابی رتبه‌ی شانزدهم در طی هفته‌ی گذشته شده است. البته، با توجه به این که آمار فروش عناوین دیجیتالی در این جدول ثبت نمی‌شوند و نسخه‌های فیزیکی این بازی به تعداد محدودی در دسترس بوده‌اند، به احتمال فراوان این عنوان در بین سه بازی پرفروش هفته‌ی بریتانیا قرار دارد.

 

در ادامه می‌توانید جدول کامل عناوین پرفروش هفتگی بریتانیا را مشاهده کنید:

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Aliens: Fireteam Elite ۱ بازی جدید
Mario Kart 8: Deluxe ۲ ۴
Minecraft ۳ ۵
Grand Theft Auto 5 ۴ ۶
Spider-Man: Miles Morales ۵ ۳
FIFA 21 ۶ ۱۰
Animal Crossing: New Horizons ۷ ۸
Marvel’s Avengers ۸ ۱۱
Ghost of Tsushima: Director’s Cut ۹ ۱
The Last of Us: Part 2 ۱۰ ۱۲