بازی جدید شبیه‌ساز مسابقات اتومبیل‌رانی استودیوی کدمسترز (Codemasters)، یعنی F1 22 کار خود را در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا آغاز کرد.

 

آمار فروش فیزیکی هفتۀ گذشته در بریتانیا منتشر شد و آمار آن طبق انتظاراتمان پیش رفته است. F1 22 بزرگترین بازی انتشار یافته در هفته‌ی گذشته بود و طبق معمول هر سال، این عنوان تنها بعد از گذشت دو روز از عرضهٔ جهانی، کار خود را در صدر جدول فروش هفتگی آغاز کرد. 71 درصد از فروش این بازی متعلق به کنسول‌های پلی استیشن است، البته از آن جایی که این جدول مربوط به فروش فیزیکی بازی‌ها است، همین انتظار از آن می‌رفت.

 

عنوان ریسینگ جدید استودیوی کدمسترز، تنها عنوان جدید جدول این هفته است. بازی Horizon Forbidden West که هفتۀ گذشته در جایگاه دوم قرار گرفت بود، جایگاه خود را حفظ کرد. بازی Nintendo Switch Sports از جایگاه ششم جدول به جایگاه سوم صعود کرد، در حالی که LEGO Star Wars: The Skywalker Saga در رتبهٔ چهارم قرار گرفت و جای خود در رتبهٔ پنجم را با عنوان Mario Kart 8 Deluxe عوض کرد.

 

عناوین دیگر جدول فروش این هفته را در جداول گذشته نیز مشاهده کرده بودیم. FIFA 22 جایگاه ششم را به خود اختصاص داد، در حالی که بازی فوتبالی دیگر، یعنی Mario Strikers: Battle League در جایگاه هفتم قرار گرفت. بازی Pokemon Legends: Arceus در رتبهٔ هشتم جدول قرار دارد، در حالی که نسخه‌ی سوییچ Minecraft و Animal Crossing: New Horizons به ترتیب در جایگاه‌های نهم و دهم قرار گرفتند.

 

در پایان می‌توانید فهرست 10 عنوان پرفروش جدول فروش هفتگی بریتانیا (منتهی به 2 جولای) را مشاهده کنید:

 

نام بازی رتبه‌ی این هفته
F1 22 1
Horizon Forbidden West 2
Nintendo Switch Sports 3
Lego Star Wars: The Skywalker Saga 4
Mario Kart 8: Deluxe 5
FIFA 22 6
Mario Strikers: Battle League 7
Pokemon Legends: Arceus 8
Minecraft (Switch Edition) 9
Animal Crossing: New Horizons 10