در جدول فروش هفته‌ی گذشته‌ی بریتانیا، علاقه‌ی جامعه‌ی بازی‌بازان به عنوان مورد‌انتظار الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، یعنی Mass Effect Legendary Edition به وضوح دیده می‌شود. این عنوان توانسته است جایگاه اول در فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها در بریتانیا را تصاحب کرده و Resident Evil Village، صدرنشین قبلی را به جایگاه دوم بفرستد.

 

درست پس از این دو عنوان تازه از راه رسیده، حضور دوباره‌ی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales دیده می‌شود که توانسته است تا جایگاه سوم جدول بالا بیاید. مطمئنا این اتفاق تا حدودی زیادی متأثر از تغذیه‌ی بازار بریتانیا از بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ در طی یکی دو هفته‌ی گذشته است. این بازی در هفته‌ای که گذشت، بهترین فروش خود را بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ به ثبت رساند و ۸۸ درصد از فروش Marvel’s Spider-Man: Miles Morales در هفته‌ی گذشته، متعلق به نسخه‌ی نسل نهمی آن است.

 

علاوه‌بر این‌ها، عنوان تازه منتشرشده‌ی دیگری هم در میان ۱۰ فروش برتر هفته‌ی گذشته‌ی بریتانیا دیده می‌شود؛ بازی Subnautica: Below Zero که بیش از ۵۰ درصد از فروش آن متعلق به نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ است و در رتبه‌ی پنجم جدول قرار دارد. سایر رتبه‌های جدول تا حدودی قابل پیش‌بینی بودند؛ علی‌رغم حضور بازی‌های تازه منتشرشده، نینتندو (Nintendo) و عناوین انحصاری‌اش همچنان در میان ده فروش برتر حضور دارند. بازی Returnal هم در ادامه‌ی روند رو به پایین و نزولی خود، از رتبه‌ی پانزدهم به رتبه‌ی بیست و ششم جدول فروش هفتگی بریتانیا رسیده است.

 

در ادامه می‌توانید جدول کامل ده فروش برتر هفته‌ی گذشته (در واقع تا شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه) را مشاهده کنید:

رتبه نام بازی
۱ Mass Effect: Legendary Edition
۲ Resident Evil: Village
۳ Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
۴ FIFA 21
۵ Subnautica: Below Zero
۶ Animal Crossing: New Horizons
۷ Minecraft (Switch)
۸ Mario Kart 8 Deluxe
۹ Super Mario 3D World + Bower’s Fury
۱۰ New Pokémon Snap