در حالی که هفته گذشته آمار فروش عنوان Resident Evil Village اعلام شده بود، امروز کپ‌کام (Capcom) آمار جدیدی از فروش نسخه‌های مختلف این سری مانند نسخه‌ی دوم و سوم را اعلام کرد.

 

بر طبق این گزارش، فروش بازی Resident Evil 3 Remake به 5.2 میلیون نسخه رسیده است که افزایش 300 هزار نسخه‌ای نسبت به گزارش قبلی در مارس امسال را نشان می‌دهد. با وجود این که انتقادات زیادی نسبت به کوتاهی این نسخه بازسازی شده (Remake) وجود داشت، اما از لحاظ تجاری این عنوان کاملا موفق ظاهر شده و به مراتب از فروش نسخه‌ی اصلی یعنی Resident Evil 3: Nemesis که 3.5 میلیون نسخه بود، بهتر عمل کرده است.

 

از طرف دیگر، فروش بازی Resident Evil 2 نیز از مرز 9.6 میلیون نسخه هم فراتر رفته است که افزایشی 300 هزار نسخه‌ای نسبت به گزارش قبلی در دسامبر 2021 را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد اگر روند فعلی ادامه پیدا کند، این عنوان می‌تواند از مرز 10 میلیون نسخه فروش نیز عبور کند.

 

پرفروش‌ترین نسخه‌ی این فرنچایز، یعنی نسخه هفتم نیز به فروشی بالغ بر 10.8 میلیون نسخه دست یافته که آمار فوق‌العاده‌ای به شمار می‌آید. این آمار نیز نسبت به گزارش قبلی در دسامبر 2021 افزایشی 200 هزار نسخه‌ای را نشان می‌دهد. البته این عنوان اکنون هم در سرویس گیم پس و هم در اشتراک PS Plus Collection در دسترس است.

 

هر سه عنوان نام برده شده در اواخر امسال قرار است نسخه‌ی نسل نهمی خود را به طور رایگان دریافت کنند که شامل: فریم ریت بالاتر، ری تریسینگ و رزولوشن بالاتر (احتمالا 4K) خواهد بود.

 

بر طبق گزارش‌های مختلف، به نظر می‌رسد چند نسخه از این فرنچایز‌ در دست ساخت قرار دارد که عرضه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Resident Evil 4 احتمالا زودتر از بقیه اتفاق خواهد افتاد، هر چند تمام این موارد شایعه و گمانه‌زنی‌ هستند.