بازی Doom: Eternal تا به این لحظه عملکرد خوبی داشته و به یکی از بهترین نسخه‌های این سری بدل گشته است. این سری همیشه در مورد کشتار شیاطین بوده اما Doom: Eternal پا را فراتر گذاشته است. اگرچه اکثر بازی‌بازان از بازی جدید استقبال کرده‌اند اما همچنان عده‌ای از طرفداران نسخه‌ای که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد را بیشتر ترجیح می‌دهند.

 

با توجه به پست اخیر شرکت بتسدا (Bethesda)، استودیوی id Software برروی یک به‌روز‌رسانی بزرگ کار می‌کند. این به‌روز‌رسانی شامل یک سری بهینه‌سازی، محتویات رویدادی تازه، اصلاح باگ و موارد بیشتر می‌شود. فراتر از موارد ذکر شده، بازی‌بازان باید منتظر شیاطین قدرتمند(Empowered Demons)، بهبود در BATTLEMODE، بهبود بخش تک‌نفره و قابلیت اضافه کردن دوست (add a friend) از طریق Bethesda.net باشند.

 

بخش تک‌نفره‌ی بازی پس از به‌روز‌رسانی مذکور مهمان تعدادی شیطان قدرتمند خواهد بود، این تنها یک دشمن طراحی شده توسط تیم سازنده نیست و نحوه عملکرد آن کمی متفاوت است. این شیطان پس از کشتن یکی از بازی‌بازان قوی‌تر شده و به بخش تک‌نفره بازیکن دیگری منتقل می‌شود، این رویه ادامه پیدا می‌کند و به دنبال آن این دشمن در هر چرخه قوی‌تر از گذشته خواهد شد. اگر بازی‌باز بتواند این شیطان را نابود کند تعداد زیادی مهمات و سلامتی به او تعلق می‌گیرد و همچنین تجربه (XP) حاصل از کشتن این شیطان بیش از دیگر شیاطین خواهد بود.

 

BATTLEMODE نیز چندین بهبود اساسی دریافت خواهد کرد، بهبود‌هایی مانند تغییرات بخش تمرینی، بهتر شدن اتصالات شبکه‌ی اینترنت، سطح‌بندی پلکانی برای بازی‌بازانی که به آخرین سطح رسیده‌اند و یک صفحه‌ی گزارش مرگ که به بازی‌باز اطلاعاتی در مورد مبارزه می‌دهد. همچنین ویژگی‌های ضد تقلب دنُوو (Denuvo Anticheat) نیز به بازی اضافه خواهد شد.

 

در آخر، id Software قصد دارد باگ‌ها و مشکلاتی که بازی‌بازان گزارش داده‌اند را اصلاح کند. بعضی از این مشکلات شامل بخش گسترش یافته‌ی تمرینی، حرکت سریع عمودی در آب و اعمال آسیب سم به دشمنان در حال شنا می‌شود.