طبق گفته‌های جدید آقای جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی (Sony Interactive Entertainment)، نسخه‌ی دیجیتالی کنسول پلی‌استیشن ۵ وجود دارد، زیرا بسیاری از مشتریان پلی‌استیشن هم‌اکنون نیز تمام بازی‌های خود را به صورت دیجیتالی تهیه می‌کنند. در ادامه همراه ما باشید تا به طور کامل نگاهی به صحبت‌های ایشان در رابطه با کنسول دیجیتالی پلی‌استیشن ۵ داشته باشیم.

شب گذشته در نهایت پس از مدت‌ها انتظار بالآخره شرکت سونی تصمیم گرفت از ظاهر کنسول پلی‌استیشن ۵ رونمایی کند. با وجود تمام حواشی که پیرامون ظاهر این کنسول شکل گرفت، موضوعی که می‌توان با اطمینان در رابطه با آن صحبت کرد، آن است که طراحان پلی‌استیشن ۵ تمام تلاش خود را برای خاص جلوه دادن این کنسول به کار برده‌اند، به طوری که ما طراحی مشابه پلی‌استیشن ۵ را تا کنون در هیچ کنسول دیگری مشاهده نکرده بودیم. علاوه بر اینکه بسیاری از طرفداران از طراحی خاص این کنسول شگفت‌زده شدند، موضوع دیگری که می‌توان گفت هیچ کس انتظار آن را نداشت، معرفی باندل دیجیتالی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ بود. حال آقای جیم رایان در رابطه با علت عرضه‌ی این باندل، توضیحاتی را ارائه کرده‌اند.

طبق مصاحبه‌ای که آقای جیم رایان اخیراً با شبکه‌ی BBC داشته‌اند، دلیل معرفی نسخه‌ی دیجیتالی را بسیار ساده مطرح کرده‌اند؛ این باندل وجود دارد زیرا بسیاری از بازی‌بازان هستند که هم‌اکنون تمام بازی‌های خود را به صورت دیجیتالی تهیه می‌کنند. در ادامه شما میتوانید صحبت‌های کامل ایشان در رابطه با این موضوع را مشاهده کنید:

امروزه بسیاری از مخاطبین ما بازی‌های خود را به صورت دیجیتالی تهیه می‌کنند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم مثل همیشه، طیف مناسبی از انتخاب‌ها را در اختیار کاربران‌مان قرار دهیم تا هرکس بر حسب نیازی که دارد بتواند گزینه‌ی مناسب خود را انتخاب کند.

همچنین از آقای جیم رایان در رابطه با قیمت نسخه‌ی دیجیتالی و تفاوت آن از نظر قیمت با کنسول اصلی سوال شد که همان‌طور که انتظار می‌رفت ایشان تلاش کردند تا حد امکان از پاسخ‌گویی به جواب این سوال خودداری کنند.

در رویداد شب گذشته‌ی شرکت سونی، از بازی‌های انحصاری Horizon: Forbidden West ،Spider-Man: Miles Morales ،Gran Turismo 7 ،Ratchet & Clank: Rift Apart و Sackboy: A Big Adventure برای کنسول پلی‌استیشن ۵ رونمایی کرد. همچنین عناوین ترد-پارتی همچون Resident Evil Village، Hitman III و Grand Theft Auto V برروی این کنسول معرفی شدند (که البته قرار است برای کنسول اکس‌باکس سری اکس نیز منتشر شوند).

چه عاشق آن باشید و چه متنفر، پلی‌استیشن ۵ طراحی بسیار متفاوتی نسبت به کنسول‌های سابق سونی دارد. حال جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، اعلام کرده است که این کنسول قرار است که جلوه‌ی بسیار زیبایی به اکثر خانه‌ها بدهد.

پلی‌استیشن ۵ بسیار عجیب به نظر می‌رسد، اما چه چیزی باعث شده است که سونی به سمت طراحی کنسولی با این ظاهر منحصر به فرد برود؟ جیم رایان که در واقع رئیس بخش پلی‌استیشن است، در مصاحبه‌ای با CNET در این باره گفته است:

ما می‌خواستیم که چیزی را طراحی کنیم که جسورانه باشد. ما می‌خواستیم که متفاوت و آینده‌نگرانه باشیم. چیزی که مناسب دهه‌ی جدید باشد. پلی‌استیشن ۵ بازتاب‌گر این باور سونی است که بازی‌های جدید، به همان اندازه مدرن هستند که ظاهر کنسول به شما نشان می‌دهد.

رایان در مورد سازگار بودن طراحی پلی‌استیشن با اتاق نشیمن خانه‌ها هم گفته است:

پلی‌استیشن ۵ قرار است که اکثرا در اتاق نشیمن قرار بگیرد. ما هم به دنبال طرحی بودیم که بتواند زیبایی خاصی را به این قسمت از خانه ببخشد. فکر کنم که در این کار موفق بوده‌ایم.

پلی‌استیشن ۵ چند روز پیش در جریان رویدادی رسما معرفی شد. قسمت جالب ماجرا، معرفی یک نسخه‌ی تمام دیجیتال و بدون درایو نوری بود که احتمالا ارزان‌تر خواهد بود. ضمنا بازی‌های بسیار هیجان‌انگیزی هم در این رویداد معرفی شدند که در میان آن‌ها می‌توان به Horizon: Forbidden West و Demon’s Souls Remake اشاره کرد. همچنین Spider-Man: Miles Morales هم قرار است به نوعی مانند Uncharted: Lost Legacy برای Spider-Man باشد.

هنوز قیمت پلی‌استیشن ۵ رسما اعلام نشده است. در همین حال سونی قول داده است که در آینده‌ی نزدیک، شاهد رونمایی از عناوین بیشتری برای این کنسول جذاب خواهیم بود.