در طی رویداد دیجیتالی دیشب بلیزارد (Blizzard)، جزئیات بیشتری از بازی مورد انتظار و پر طرفدار اکشن-نقش آفرینی Diablo 4 منتشر شد که نشان می‌دهد قرار است تا با بازی هیجان انگیزی رو به رو شویم.

 

در پنل What’s Next، که برای عنوان Diablo 4 در درسترس طرفداران قرار گرفته بود، تیم توسعه دهنده‌ی این عنوان در بلیزارد، جزئیات و اطلاعات متنوعی در مورد کلاس روگ (Rogue) و مهارت‌های آن منتشر نمود. علاوه بر این، در مورد ماهیت این بازی و انتظارات طرفداران این سری از این عنوان نیز بحث شد. طبق گفته‌ی توسعه دهندگان، اکتشاف در این عنوان یک چیز بسیار مهم است. بازی‌بازان می‌توانند از طریق اکتشاف به جستجوی مناطق منحصر به فرد در این عنوان بپردازند، معماهای متنوعی را حل کنند و با شکست دادن هیولاهای مختلف پاداش‌هایی از قبیل مانت (Mounts) دریافت کنند.

 

این مانت‌ها می‌توانند بر نحوه‌ی بازی شما تأثیر بگذارند. برخی از آن‌ها می‌توانند باعث شوند تا سرعت شما در کمپ زدن و سفر کردن به نقاط مختلف نقشه سریع‌تر شود. شما همچنین می‌توانید از آن‌ها برای شخصی سازی اسب و غنائم بدست آورده استفاده نمایید. کمپ‌ها را می‌توان در نزدیکی محل استقرار هیولاها بنا کرد تا به لحاظ استراتژیکی ایمن نیز ماند. البته از کمپ‌ها اساسا برای ایجاد سرپناه برای مردم استفاده می‌شود. به محض تأسیس یک کمپ جدید، مسیرهایی تازه همراه با فروشندگان و تجار جدید، ماموریت‌ها، ورودی‌های احتمالی متفاوت به محل هیولا و …. در دسترس بازی‌بازان قرار می‌گیرد.

 

حالت نبرد بازی‌باز در مقابل بازی‌باز در این عنوان، در مناطق ویژه‌ای به نام سرزمین‌های نفرت (Fields of Hatred) انجام می‌شوند. این نبردها اختیاری هستند و همچنن می‌توان در آن‌ها چیزهایی به نام Shards of Hatred جمع آوری نمود. این ذرات را می‌توان چه از طریق بازی‌بازان سرنگون شده و یا از طریق کشتن هیولاها یا شرکت در برخی رویدادها به دست آورد (دقیقاً مانند سیستم لوت حالت Dark Zone در عنوان The Division). لازم به ذکر است که این ذرات ناخالص هستند و باید طی یک رویداد خاص خالص شوند تا به ارز درون بازی تبدیل گردند. البته به این سادگی نیست و در هنگام خالص سازی این ذرات، همه‌ی افراد حاضر در نزدیکی آن مکان از این عمل مطلع شده و می‌توانند بازی‌باز را بکشند تا ذرات آن‌ها را بدزدند.

 

به طرز جالب و عجیبی، حتی می‌توانید به دوستان خود خیانت کنید و ذرات آن‌ها را بدزدید. ادامه کار به این روش ناپسند، وضعیت Vessel of Hatred را برای شما فعال می‌کند که به همه این امکان را می‌دهد تا شما را پیدا کنند و بابت کشتن شما پاداش دریافت نمایند. همچنین زنده ماندن در این مدت پاداش بزرگی را برای بازی‌باز به ارمغان می‌آورد.

 

پس از فرآیند خالص سازی، از این ذرات می‌توان لباس‌های جدید، سلاح، مانت و غیره خریدار نمود. درنهایت می‌توان گفت که منابع بسیار زیادی در سراسر بازی برای بازی‌بازان وجود دارند. همچنین بر طبق گفته‌های توسعه دهندگان، این بازی قرار است تا به شدت به انتظارات طرفداران پایبند باشد و تا حد ممکن آن‌ها را راضی نگه دارد.

 

عنوان Diablo 4 در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دست توسعه قرار دارد.