به تازگی اطلاعات بسیاری از سوی سازندگان در رابطه با بازی The Last of Us Part II منتشر شده است. یکی از موضوعاتی که درباره‌ی آن اطلاعاتی منتشر شده، حجم فایل‌های این بازی در روز نخست عرضه است. در ادامه با گیمفا همراه باشید تا به جزئیات تکمیلی این خبر بپردازیم.

 

مدتی قبل بود که در صفحه‌ی فروشگاه پلی‌استیشن (PlayStation Store) بازی The Last of Us Part II، حجم اشغالی این عنوان برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ مقدار ۱۰۰ گیگابایت به ثبت رسید. این درحالی است که همواره حجم فایل‌های یک بازی کمتر از میزان فضایی است که برروی کنسول اشغال می‌کند. حال طبق اطلاعات تازه‌ای که از این عنوان منتشر شده، حجم فایل‌های روز نخست بازی، ۷۸ گیگابایت خواهد بود.

 

اگرچه این احتمال نیز وجود دارد که به‌روزرسانی زمان انتشاری برای این عنوان منتشر شود و حجم فایل‌های بازی را تا ۱۰۰ گیگابایت افزایش دهد اما موضوعی که اکنون می‌توانیم قاطعانه در رابطه با آن صحبت کنیم آن است که فایل‌های بازی حدود ۷۸ گیگابایت حجم خواهد داشت که حدود ۱۰۰ گیگابایت از فضای کنسول شما را اشغال خواهد کرد. اگرچه می‌تواند این مقدار در طی به‌روزرسانی‌های آینده بازی نیز افزایش پیدا کند.

 

برای مقایسه باید بگوییم بازی The Last of Us که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، حجمی در حدود ۴۰ گیگابایت از فضای کنسول پلی‌استیشن ۳ را به خود اختصاص می‌داد. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که سازندگان روز به روز در حال پیشرفت در زمینه‌ی فشرده سازی حجم بازی‌ها هستند. از نمونه‌های آن نیز می‌توان به بازی The Last of Us Remastered اشاره کرد که با وجود پیشرفت‌های چشمگیر گرافیکی نسبت به نسخه‌ی اصلی خود و همین‌طور دارا بودن بسته‌ی الحاقی Left Behind، تنها کمتر از ۵ گیگابایت نسبت به نسخه‌ی اصلی تفاوت حجم داشت که این موضوع نشان دهنده‌ی آن است که مقایسه‌ی حجم نسخه‌ی اول و دوم این عنوان نمی‌تواند به درستی گویای تفاوت عظمت این دو بازی باشد.

 

فایل‌های بازی Uncharted 4 نیز در در زمان انتشار خود ۶۳ گیگابایت حجم داشتند. اگرچه همان‌طور که گفته شد حجم بازی‌ها مقیاس مناسبی برای مقایسه‌ی عظمت بازی‌ها نیست و باید تا زمان انتشار این عنوان منتظر بمانیم تا بتوانیم به درستی مقایسه‌ای بین این بازی و عناوین گذشته‌ی استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) داشته باشیم. پیش‌تر نیز استودیوی ناتی داگ اعلام کرد که بازی The Last of Us Part II جاه‌طلبانه‌ترین بازی است که تا کنون این استودیو دست به خلق آن زده است.

 

از آخرین اخبار منتشر شده پیرامون بازی The Last of Us Part II، می‌توان به قسمت جدید برنامه‌ی State of Play اشاره کرد که در آن حدود ۲۰ دقیقه از گیم‌پلی بازی به نمایش گذاشته شد.