دایس (DICE) به تازگی از برنامه‌های خود برای Battlefield 2042 پس از آغاز فصل یک خبر داده است. این استودیو تصمیم دارد تا توسعه‌ی محتوا برای حالت Hazard Zone این بازی را متوقف کند.

حالت Hazard Zone هم‌چنان قابل بازی خواهد ماند و دایس مشکلات اساسی موجود در این حالت را رفع خواهد کرد. با این حال نقشه‌ها و محتوای جدیدی برای این حالت منتشر نخواهد شد. حالت Hazard Zone سال گذشته با Battlefield 2042 برای اولین بار به این سری آمد. در این حالت PvP و PvE تیم‌های چهار نفره برای یافتن ماهواره‌هایی با هم رقابت می‌کنند.

Hazard Zone بخشی از تجربه‌ی Battlefield 2042 باقی خواهد ماند. با این حال به جز رفع مشکلات اساسی و ایراداتی که ممکن است در آینده پیش بیاید، قصد توسعه‌ی محتوا و تجربه‌های جدید را برای این بخش نداریم. نقشه‌های جدیدی که در آینده منتشر می‌کنیم هم در Hazard Zone وجود نخواهند داشت.

دایس هم‌چنین به تازگی تایید کرد که فصل اول Battlefield 2042 در ماه ژوئن آغاز خواهد شد. این فصل اصالتا قرار بود در اوایل سال 2022 آغاز شود، اما عرضه‌ی مشکل‌دار بازی اصلی باعث شد تا شاهد تاخیر خوردن این فصل باشیم. در آخرین آپدیت روند توسعه‌ی بازی، دایس از راهکارهای مختلف خود برای بهبود تجربه‌ی اصلی Battlefield 2042 خبر داد. برای مثال با آغاز فصل اول قرار است شاهد ارائه‌ی یک نسخه‌ی آپدیت شده از نقشه‌ی Kaleidoscope باشیم.

 

پس از انتشار آخرین آپدیت بازی، دایس هم‌چنین اعلام کرد که تمرکز کمتری بر روی حالت 128 نفره‌ی Battlefield 2042 خواهد داشت:

حالت 128 نفره جایی نخواهد رفت، چرا که برای برخی از تجربه‌های ما عالی است. برای کسانی که بر روی ایکس باکس سری ایکس، پلی استیشن 5 و PC هستند، ما به بهینه‌سازی تجربه‌ی 128 نفره در Conquest ادامه خواهیم داد. با این حال همانند Breakthrough قصد داریم تا تمرکز اصلی خود را بر روی حالت 64 نفره بگذاریم.

بازی Battlefield 2042 در حال حاضر بر روی ایکس باکس سری ایکس، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و پلتفرم PC در دسترس است.