بنا بر اعلام رسمی استودیوی گیم‌لافت (Gameloft)، نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی Disney Dreamlight Valley از تاریخ 6 سپتامبر (15 شهریور) قابل تجربه خواهد بود.

 

نسخه‌ی نهایی این بازی که در سبک ماجراجویی و شبیه ساز زندگی (Life simulator) قرار دارد، سال 2023 منتشر می‌شود و رایگان خواهد بود، اما علاقه‌مندان به تجربه‌ی نسخه‌ی دسترسی زودهنگام (Early Access) باید Founder’s Pack بازی را خریداری کنند. قیمت این نسخه بازی هنوز مشخص نیست.

 

شایان ذکر است که مشترکین سرویس ایکس باکس گیم‌پس می‌توانند نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی را نیز به رایگان تجربه کنند. بازی Disney Dreamlight Valley با انتشار تریلری در اردیبهشت ماه معرفی شد. نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی در تاریخ ذکرشده برای رایانه‌های شخصی (ویندوز و مک)، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ عرضه می‌شود.

 

اطلاعات صفحه‌ی این بازی در فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games Store) نیز به شرح زیر است:

استفاده از ماجرایی روایت‌محور و غنی، در کنار سازوکار منحصر به فرد دوستی که در جهان بازی وجود دارد و شخصیت‌های دو شرکت پیکسار (Pixar) و دیزنی که هرکدام خط داستانی مخصوص به خود را دنبال می‌کنند، گیمپلی بازی نسبت به عناصر همیشگی سبک شبیه‌ساز زندگی، توسعه‌یافته‌تر است.

 

وبسایت رسمی بازی نیز در توصیف آن می‌گوید:

در این بازی، شما وظیفه دارید حین اینکه روستای رویایی خود را می‌سازید و شخصیت خود را با سبک و سیاق هنری پیکسار و دیزنی خلق می‌کنید، با شماری از قهرمانان و شرورهای این دو شرکت ارتباط برقرار کنید، حافظه‌ی از دست رفته‌شان را بازگردانید و برای معماهای منطقه‌ی Valley جوابی پیدا کنید.