پس از گذشت چند ماه، سرانجام معامله‌ی میان شرکت‌های تیک تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) و Zynga به صورت رسمی تکمیل شد.

 

کمپانی تیک تو در ماه ژانویه امسال از تصاحب شرکت Zynga با مبلغی به ارزش 12.7 میلیارد دلار خبر داد. حال روند این معامله رسماً تکمیل گردید و به یکی از بزرگترین خریدها در تاریخ صنعت بازی تبدیل شد. معامله‌ی مذکور توانست از معامله‌ی 8.6 میلیارد دلاری کمپانی چینی تنسنت (Tencent) در سال 2016 با استودیوی فنلاندی سوپرسل (Supercell) که در حوزه‌ی بازی‌های موبایل فعالیت می‌کند، پیشی بگیرد.

 

با خرید Zynga که در بازار بازی‌های موبایل فعالیت دارد، بازی‌های محبوب این شرکت از جمله FarmVille و Words With Friends به زیرمجموعه‌ی تیک تو اضافه خواهد شد. استراوس زلنیک (Strauss Zelnick)، مدیرعامل تیک تو، در خصوص این معامله اظهار داشت:

ما از تکمیل روند خرید Zynga هیجان‌زده هستیم. این اقدام گامی اساسی برای افزایش تصاعدی سود خالص ما از بازار موبایل است. این خرید با رشدی سریع در سرگرمی‌های تعاملی، هم‌افزایی هزینه و فرصت‌های درآمدی قابل توجهی را برای ما فراهم می‌کند.

ما معتقد هستیم در کنار ساخت بازی‌های مختلف، فناوری‌ها و قابلیت‌های پیشرو می‌توانیم مجموعه‌ی خود را به سطح دیگری از خلاقیت، نوآوری و کیفیت ببریم.

 

همچنین فرانک گیبو (Frank Gibeau)، مدیرعامل شرکت Zynga، در این باره گفت:

ما برای پلتفرم موبایل نسل بعدی Zynga، ارائه بازی‌های متنوع و پیوستن به خانواده‌ی Take-Two بسیار هیجان‌زده هستیم.