رئیس بخش پلی‌استیشن شرکت سونی، جیم رایان (Jim Ryan) چندی پیش اعلام کرد که تقریباََ تمامی بازی‌های پلی‌استیشن ۴ از طریق قابلیت Backwards Compatibility برروی کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ اجرا خواهند شد.

 

آقای رایان در گفت وگویی با وبسایت واشینگتن پست (The Washington Post) گفت که ۹۹ درصد بازی‌های پلی‌استیشن ۴ با کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن مطابقت دارند. وی در ادامه توضیح داد:

 

ما یک درصد باقی مانده را از بازی‌هایی در نظر می‌گیریم که به تجهیزات جانبی نیاز دارند.

 

شما می‌توانید بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را برای کنسول جدید خود، پلی‌استیشن ۵، به صورت دیجیتالی خریداری کنید و از آن‌ها لذت ببرید اما نکته‌ی جذاب‌تر این است که پلی‌استیشن ۵ از دیسک‌های عناوین پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد. اگر شما پلی‌استیشن ۴ و کلکسیونی از بازی‌ها داشته‌اید می‌توانید آن‌ها را برروی پلی‌استیشن ۵ اجرا کنید. اگر ناشر آن اثر قصد به‌روزرسانی با کیفیت جدید نیز داشته باشد کیفیتی بهتر را تجربه خواهید کرد.

 

لازم به ذکر است که شما می‌توانید از طریق سرویس جدید ایجاد شده با نام “پلی‌استیشن پلاس کالکشن” (Playstation Plus Collection) به برخی از بازی‌های محبوب پلی‌استیشن ۴ دسترسی داشته باشید و برای این دسترسی تنها به یک اشترام پلاس نیاز خواهید داشت. تا به این لحظه ۱۸ بازی بزرگ برای این سرویس در نظر گرفته شده است.