سونی در گزارش مالی اخیر خود اعلام کرد که 21.7 میلیون واحد پلی استیشن 5 را به بازار عرضه کرده است. هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki) مدیر ارشد مالی سونی طی برقراری تماس با سرمایه‌گذاران و تحلیلگران درباره برنامه‌های این شرکت برای فصل تعطیلات به صحبت پرداخت که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

توتوکی آشکار کرد که زمانی گیم‌پلی برای بازیکنان پلی استیشن 15 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است. با کاهش تاثیرات بیماری کرونا، این فرصت در اختیار مردم قرار گرفته که بیش از پیش خانه‌های خود را ترک کنند. به هر حال همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، سونی قصد عرضه 18 میلیون پلی استیشن 5 را تا انتهای سال مالی دارد و نمی‌خواهد در این پیش‌بینی تغییری ایجاد کند.

 

عرضه بازی‌های انحصاری مورد انتظار، افزایش در زنجیره تامین پلی استیشن 5 و در نهایت، تبلیغات سرویس پلی استیشن پلاس از جمله راهکارهایی هستند که سونی برای بالا نگه داشتن فروش کنسول خود در نیمه دوم سال جاری میلادی در نظر دارد.

 

با کاهش محدودیت‌های کسب و کار در شانگهای چین که به دنبال تضعیف ویروس کرونا در این شهر برقرار خواهد شد، سونی چشم به بهبود موثر عرضه دوخته است. فعلاً تقاضا کاهش پیدا نکرده و سونی به همین شکل امیدوار است که مشکلات زنجیره تامین کالا و موجودی کنسول‌هایش هر چه زودتر رفع شود.

 

تاکنون افزون بر عرضه شدن Stray به صورت انحصاری کنسولی، ما از عرضه Rollerdrome در ماه آگوست و God of War Ragnarok در ماه نوامبر مطلع هستیم. احتمالاً به زودی با برگزاری رویداد پلی استیشن در ماه سپتامبر، به پاسخ سوالات بیشتری درباره بازی‌های سونی دست خواهیم یافت. البته خود سونی هنوز برگزاری این رویداد را تایید نکرده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که شایعات تا چه اندازه بر واقعیت مبتنی هستند.