سونی قرار است در سال مالی جاری خود که در مارس 2023. به پایان می‌رسد، دو بازی سرویس‌محور جدید منتشر کند.

 

جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، در طی یک جلسه تجاری در روز پنجشنبه گفت که عنوان MLB The Show 22، تمام فاکتورهای لازم برای تبدیل شدن به یک بازی سرویس‌محور را دارد. حالت Diamond Dynasty در MLB The Show به بازیکنان این امکان را می‌دهد که بسته‌های کارت‌های تصادفی را خریداری کرده و سعی کنند یک تیم رویایی بسازند. اینکار با کسب درآمد یا خرید مستقیم واحد پول در بازی، قابل انجام است.

 

یک اسلاید به اشتراک گذاشته شده در طول جلسه، نشان داد که این شرکت قصد دارد تعداد بازی‌های سرویس‌محور خود را در طول سال مالی جاری افزایش دهد. رایان در پاسخ به این سوال که آیا این دو عنوان شامل بسته‌های الحاقی Destiny از استودیو بانجی (Bungie) است یا خیر، گفت:

بازی Destiny یکی از سه بازی سرویس‌محور ما در سال مالی است. دو عنوان دیگر هنوز معرفی نشده‌اند.

 

رایان در طی این نشست اذعان کرد که سونی عناوین سرویس‌محور را بازی‌هایی بدون پایان می‌داند. سونی قصد دارد تا سال مالی 2025، 12 عنوان دیگر از این قبیل را منتشر کند. طبق اسلایدی که در طی جلسه نشان داده شد، سونی قصد دارد سه عنوان در سال مالی 23، چهار عنوان در سال مالی 24 و دو عنوان دیگر در سال مالی 25 به مرحله انتشار برساند. در همان جلسه، رایان پیشنهاد کرد که حداقل برخی از بازی‌های سرویس‌محور شرکت برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر شوند.

 

پلی استیشن با بازی های تک نفره پرفروش خود مانند مرد عنکبوتی، The Last of Us و Ghost of Tsushima شناخته شده است. در ماه مه گذشته، سونی اعلام کرد که قصد دارد تجربه‌های سرویس‌محور بیشتری را در لیست عناوین فرست‌پارتی خود قرار دهد. یکی از بازی‌های لایو‌سرویس برنامه‌ریزی‌ شده برای عرضه در 10 ماه آینده، می‌تواند پروژه چند نفره در حال توسعه از ناتی داگ باشد. ناتی داگ مدتی است که برای اولین بازی چند نفره خود، نیرو استخدام می‌کند که می‌تواند بخش آنلاین The Last of Us Part 2 باشد.

 

آگهی‌های شغلی تایید کرده‌اند که گوریلا (Guerrilla)، توسعه‌دهنده Horizon Forbidden West نیز روی یک بازی آنلاین کار می‌کند. عنوان آنلاین دیگری که در حال توسعه است، ریبوت سری Twisted Metal است که می‌تواند همزمان با یک سریال تلویزیونی ساخته شود. رسانه VGC در سال جاری گزارش داد که فایراسپرایت (Firesprite)، استودیویی که سال گذشته توسط سونی خریداری شد، ساخت پروژه معرفی نشده Twisted Metal را بر عهده گرفته است. سونی همچنین در یک پروژه چندنفره دیگر با استودیوی فایرواک (Firewalk) همکاری می‌کند.