سونی اذعان کرده است که بیش از 20 بازی را هنگام عرضه ‌PSVR2 آماده خواهد کرد و این هدست به هیچ وجه از نظر محتوا کمبود نخواهد داشت.

 

این شرکت در طی یک جلسه تجاری در روز پنجشنبه، اعلام کرد که بازی های هنگام عرضه‌ی PSVR2 شامل عناوین فرست‌پارتی و تردپارتی زیادی خواهند شد. جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس بخش سرگرمی پلی استیشن، گفت:

در حال حاضر، مقدار قابل توجهی بودجه برای شراکت با توسعه‌دهندگان مستقل و سایر توسعه‌دهندگان تردپارتی برای تامین محتوای جذاب VR، اختصاص داده شده است. با افزایش حمایت از هدست‌های PSVR2، این انرژی، تلاش و هزینه همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.

 

در جریان سخنرانی سونی در رویداد CES 2022 در ماه ژانویه، این شرکت ابتدا مشخصات فنی رسمی از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن 5 را به اشتراک گذاشت و همچنین نام کنترلر واقعیت مجازی خود را تایید کرد: کنترلر PlayStation VR2 Sense. در طی آن رویداد، همچنین اولین بازی این پلتفرم به نام Horizon Call of the Mountain از گوریلا (Guerrilla) و فایراسپرایت (Firesprite)، معرفی شد. بازی Call of the Mountain که با همکاری توسعه‌دهنده جدید بریتانیایی ساخته می‌شود، به عنوان یک بازی مهم توصیف شده است که به طور خاص برای PSVR2 ساخته می‌شود.

 

به گفته سازندگان، این بازی درها را برای بازیکنان باز می‌کند تا عمیق‌تر در دنیای Horizon غرق شوند. یک ماه بعد، سونی اولین تصاویر از هدست و همچنین کنترلرهای جدید PSVR2 را منتشر کرد. هدست PSVR2 دارای تصاویر بصری 4K HDR و میدان دید 110 درجه است. صفحه نمایش OLED از وضوح 2000×2040 پشتیبانی کرده و نرخ فریم 90/120 هرتز را ارائه می‌دهد. سونی همچنین تایید کرد که هدست جدید از رندر Foveated پشتیبانی می‌کند، یک تکنیک رندرینگ که از یک ردیاب چشم برای بهبود دید محیطی کاربر استفاده می‌کند.

 

در حالی که تاریخ انتشار رسمی‌ای برای PSVR2 وجود ندارد، یک تحلیلگر پیش‌بینی کرده است که این هدست در سال 2023 راه‌اندازی خواهد شد، تاریخی که عقب‌تر از برنامه‌های اصلی سونی برای عرضه‌ی این هدست بود. به گفته راس یانگ (Ross Young)، مدیرعامل Display Supply Chain Consultants، هدست جدید سونی سال آینده عرضه خواهد شد و از صفحه نمایش AMOLED استفاده خواهد کرد.