تنها سه روز تا عرضه‌ی Minecraft Dungeons، نسخه‌ی فرعی سری Minecraft با تمرکز بر ژانر Dungeon Crawler، باقی مانده است و به همین سبب نمرات و نقدهای بازی هم منتشر شده‌اند. در ادامه نگاهی به این نقدها می‌اندازیم.

Minecraft Dungeons دقیقا چیست؟ یک نسخه‌ی فرعی با الهام از سبک و سیاق گرافیکی خاص Minecraft که در ژانر اکشن ماجراجویی و با الهام زیاد از Dungeon Crawlerهای قدیمی ساخته شده است. در این بازی شما دائما سلاح‌ها و آیتم‌های جدیدی کشف می‌کنید که به شما در کشتن دشمنان کمک می‌کند. در بازی به جست و جوی مرداب‌ها، معدن‌ها و دره‌ها خواهید پرداخت. می‌توانید Minecraft Dungeons را به چهار تن از دوستان خودتان به صورت کوآپ هم تجربه کنید. این طور که به نظر می‌رسد، Minecraft Dungeons جذابیت‌های خاص خودش را دارد، اما در اجرای ایده‌ها شکست خورده است و به نمره‌ی متوسطی دست یافته است. به همین سبب بدون معطلی بیشتر به سراغ نقدهای بازی می‌رویم.

Windows Centreal 9/10

هدف اصلی Minecraft Dungeons سیستم مبارزات جذاب و شخصیت‌پردازی پیچیده است. خوشبختانه باید گفت که بازی در این زمینه‌ها به شدت موفق ظاهر می‌شود.

GameSpew 8/10

چه پیر باشید چه جوان، چه هوادار Minecraft اصلی باشید چه نه، چیزهای زیادی در Minecraft Dungeons پیدا می‌شود که دوست خواهید داشت. جست و جو در مراحل بزرگ بازی بسیار لذت‌بخش است و یافتن لوت جدید هم به خوبی هر بازی لوت‌محوری است. با توجه به قیمت پایین بازی، Minecraft Dungeons یک خرید اجباری برای هر کسی است که از Dungeon Crawler لذت می‌برد.

TrueAchievements 8/10

Minecraft Dungeons یک Dungeon Crawler فوق‌العاده‌ است که برای هر کسی در هر سنی می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. با وجود اینکه بازی کمی در زمینه‌ی سلاح‌ها، توانایی‌ها و زره ابتدایی است، اما تنوع کافی جهت راضی نگه داشتن سرسخت‌ترین هواداران Dungeon Crawler وجود دارد. به طرز غافلگیرانه‌ای، بازی در ادامه‌ی مسیر چالش برانگیز می‌شود. تنوع دشمنان خوب است و باس‌های بازی هم بسیار هیجان‌انگیز هستند. تا زمانی که انتظار زیادی از داستان و شخصی‌سازی بازی نداشته باشید، Minecraft Dungeons گیم‌پلی فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد که می‌تواند از آن چه به تنهایی و چه با دوستان لذت ببرید.

Attack of the Fanboy 8/10

Minecraft Dungeons عنوان بسیار لذت‌بخشی در سبک Dungeon Crawler است، اما آن قدر خوب نیست که جایگزین اندازه‌ی بزرگان این سبک شود. با این وجود، از اول تا آخر شاهد تجربه‌ی بسیار سرگرم‌کننده‌ای هستیم.

Trusted Reviews 7/10

Minecraft Dungeons بازی خوبی در سبک خودش است که برای هواداران جوانی که برای اولین بار می‌خواهند این ژانر را تجربه کنند، حقیقتا شگفت‌انگیز خواهد بود. اما بازی‌بازان با تجربه، متوجه برخی کمبودهای بازی می‌شوند. بخش داستانی کوتاه هم باعث می‌شود تا بازی از خوب به عالی نرسد، اما در مجموع از کاری که استودیوی موجانگ (Mojang) در این زمینه انجام داده است راضی هستم.

Stevivor 6.5/10

Minecraft Dungeons در حد قابل قبولی قرار دارد و می‌توان به صورت کوتاه از آن لذت برد. اما بازی شگفت‌انگیز نیست و بیشتر سرگرمی من از صحبت کردن با دوستان به هنگام تجربه‌ی بازی بود تا خود بازی. تجربه‌ی شما هم احتمالا همینطور خواهد بود و راه ساده‌ای برای جمع‌آوری Gamerscore خواهید داشت تا اینکه برروی خود بازی سرمایه‌گذاری کنید.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

 

Minecraft Dungeons در تاریخ ۲۶ می (۵ خردادماه) برروی پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوئیچ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.