هنوز زمان زیادی تا عرضه‌ی عنوان محبوب Cyberpunk 2077 باقی مانده است و استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) به سختی برروی مکانیک‌های مختلف آن کار می‌کند اما با توجه به بیانیه‌ی اخیر آن‌ها بخش مبارزه با سلاح‌های سرد (مثل کاتانا) همچنان کار دارد و یکی از قسمت‌هایی است که برروی آن تمرکر بیشتری دارند.

این منصفانه است که بگوییم در تریلر ماه ژوئن عنوان Cyberpunk 2077 یکی از محدود بخش‌های ضعیف‌ بازی که در سطح کیفیی بقیه قسمت‌ها قرار نداشت، مبارزات با سلاح‌‎های سرد بود. این بخش را می‌توانستیم “ساده اما سرگرم کننده” تلقی کنیم به شکلی که ما را یاد سری The Elder Scrolls می‌انداخت اما در مقایسه با سایر جزئیات و کیفیت تیراندازی یا اتومبیل‌رانی روان، بخش مبارزات سلاح سرد چندان باکیفیت و منحصر به فرد به نظر نمی‌رسید.

 

خبر خوب این است که سی‌دی پراجکت از این مشکل آگاهی کامل دارد و در حال حاضر به سختی برروی آن کار می‌کند. آقای پاوِل کاپالا (Pawel Kapala)، طراح ارشد گیم‌پلی بازی، در مصاحبه‌ای رسمی با وبسایت VG247 اعلام کرد که آن‌ها در حال حاضر تمرکز خود را برروی این بخش گذاشته‌اند. او در این باره توضیح داد:

ما چندین ماه تا عرضه‌ی بازی فاصله داریم و من در حال حاضر برروی بخش مبارزات سلاح سرد (Melee) کار می‌کنم. ما زمان زیادی را صرف تمام عیار کردن آن کرده‌ایم و در حقیقت باز هم به طور ۱۰۰ درصد از آن راضی نیستیم، مخصوصاََ در رابطه با کیفیت بصری بازخورد ضربه‌های سلاح سرد به دشمن‌ها. بنابراین ما تمرکز خود را برروی این بخش خواهیم گذاشت.

می‌توانم با خوشحالی بگویم که حتی در همین لحظه به کیفیت بسیار بهتری دست پیدا کرده‌ایم و از نظر کیفی نسبت به تریلری که مشاهده کرده‌اید بهتر شده است. ما می‌دانیم این چیزی است که باید در آن به سطح “عالی” دست پیدا کنیم اما طراحی مبارزات سلاح سرد در یک اثر اول شخص به شدت سخت و طاقت‌فرسا است و ما با یک ماموریت ساده طرف نبودیم. مخصوصاََ که مهارت اولیه‌ی ما کار برروی عناوین سوم شخص بود. بخش بزرگی از توسعه‌ی Cyberpunk 2077 به طراحی سلاح‌های سرد و انیمیشن‌های آن اختصاص داده شده است.

 

 

اما تا چه میزان می‌توان از سلاح‌های سرد مانند کاتانای حرارتی استفاده کرد؟ خب باید به شما بگویم که بخش زیادی از این اثر را می‌توانید تنها با سلاح سرد پیش ببرید اما طراح گیم‌پلی این عنوان به ما می‌گوید که اگرچه از نظر تئوری توانایی به پایان رساندن بازی تنها با سلاح سرد وجود دارد اما چنین رویه‌ای بسیار سخت خواهد بود. وی در این باره گفت:

ما تاکید زیادی برروی دشمن‌های بازی و وجودشان در دنیای آن داشته‌ایم. اگر شما بخواهید تنها با کاتانا به مبارزه بپردازید برخی اوقات با مشکل رو به رو خواهید شد. به عنوان مثال ممکن است در یک ماموریت دو تک‌تیرانداز پیش روی شما قرار گیرد و مطمئناََ اگر تنها با کاتانا بخواهید مقابله کنید، کار سختی را پیش رو خواهید داشت.

بنابراین شما باید در مورد نزدیک شدن به دشمنان و رویکرد خود فکر کنید. بله از نظر تکنیکی این امکان وجود دارد که تمامی ماموریت‌ها را با کاتانا به پایان برسانید اما اگر یک هلیکوپتر را ببینید آیا با یک چاقو به آن حمله خواهید کرد؟ من چنین فکر نمی‌کنم. شاید این یک استراتژی خوب نباشد.

 

Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد. نسخه‌ی نسل بعدی این اثر نیز در زمان عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعدی در دسترس مخاطبین قرار خواهد گرفت اما بر اساس بیانیه‌های قبلی تیم سازنده، به روز رسانی اصلی نسل بعدی که کیفیت را متحول خواهد کرد در سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شود.