شرکت سونی به تازگی رسماً تأیید کرده است که این کمپانی به مدت ۳ الی ۴ سال به صورت کامل از کنسول پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد. در ادامه همراه ما باشید تا به جزئیات تکمیلی این خبر بپردازیم.

 

طبق مصاحبه‌ای که به تازگی آقای جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی‌استیشن با و‌ب‌سایت خبری واشنگتن پست (Washington Post) داشته‌اند، ایشان اعلام کردند که کمپانی سونی تا چهار سال پس از انتشار جهانی کنسول پلی‌استیشن ۵ به صورت کامل از کنسول‌های نسل هشتمی خود پشتیبانی خواهد کرد که این موضوع خبر بسیار خوبی برای بازی‌بازانی است که به هر دلیلی قصد ندارند تا در زمان انتشار پلی‌استیشن ۵ به کنسول نسل نهمی شرکت سونی نقل مکان کنند.

 

پیش از این نیز شرکت سونی در زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۴ اعلام کرده بود که به مدت دو سال از کنسول پلی‌استیشن ۳ پشتیبانی خواهد کرد که صحبت‌های اخیر آقای جیم رایان نشان دهنده‌ی این موضوع است که غول ژاپنی قصد دارد سال‌های بیشتری را به پشتیبانی از کنسول پلی‌استیشن ۴ بپردازید.

 

در راستای همین موضوع شرکت سونی شب گذشته طی یک خبر غافلگیر کننده اعلام کرد که سه بازی انحصاری Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ،Horizon Forbidden West و sackboy a big adventure برای کنسول پلی‌استیشن ۴ نیز منتشر خواهند شد.