مدتی قبل بود که شرکت مایکروسافت تصاویر و اطلاعاتی را از رابط کاربری جدید دستگاه‌های اکس‌باکس منتشر کرد و حال امروز این کمپانی با انتشار یک ویدئو از آن به صورت کامل رونمایی کرده است. در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی به این ویدئو و اطلاعات منتشر شده از تغییرات رابط کاربری جدید داشته باشیم.

شرکت مایکروسافت به تازگی از رابط کاربری جدید و یک‌پارچه‌ی خود رونمایی کرده که قرار است در تعطیلات پیش‌روی سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم‌ کنسول‌های نسل هشتم و نهم اکس‌باکس، اپلیکیشن اکس‌باکس برروی گوشی‌های هوشمند و نرم‌افزار رایانه‌های شخصی منتشر شود.

 

در ادامه شما می‌توانید توضیحاتی را که شرکت مایکروسافت در وب‌سایت رسمی اکس‌باکس در رابطه با این رابط کاربری منتشر کرده است را مشاهده کنید:

 

ما به تصمیم کاربران خود احترام می‌گذاریم

اگر بخواهم به طور خلاصه بگوییم، رابط کاربری جدید ساخته شده است تا تجربه‌ی سریع‌تر، آسان‌تر و لذت‌بخش‌تری را در تمامی موارد از جمله بازی‌کردن، گشت و گذار، ارتباط با جامعه‌ی بازی‌بازان و به اشتراک گذاری محتوای تولید شده و موارد دیگر به کاربران اکس‌باکس انتقال دهد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر ویدئویی (ویدئویی که در بالا مشاهده کردید) که برروی شبکه‌های اجتماعی اکس‌باکس به اشتراک گذاشته شده است را تماشا کنید و در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات تکمیلی را در خصوص این رابط کاربری در اختیار شما قرار دهیم.

رابط کاربری جدید طوری طراحی شده است تا به کاربران حس خوشایند و آشنای گذشته را منتقل کند؛ این شامل تمام بازی‌بازانی می‌شود که تا کنون برروی کنسول اکس‌باکس، رایانه‌ها‌ی شخصی و یا با استفاده از قابلیت xCloud برروی گوشی‌های هوشمند خود به تجربه‌ی بازی پرداخته‌اند. این به‌روزرسانی در تعطیلات پیش رو برای اپلیکیشن اکس‌باکس برروی گوشی‌های هوشمند، نرم‌افزار اکس‌باکس گیم‌ پس برروی رایانه‌های شخصی و همین‌طور تمامی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی اکس‌باکس منتشر خواهد شد. ما با تغییر فونت‌ها، ساختار و رنگ‌بندی‌ها کاری کرده‌ایم که زین پس متن‌ها قابل مشاهده و خواناتر، علامت‌ها و آیکون‌ها ساده‌تر و کار کردن با آن بسیار ساده‌تر از گذشته بشود.

 

 

همچنین شما در هر زمان و برروی هر پلتفرمی که قرار داشتید، خواهید توانست تا با مراجعه به بخش پشتیبانی، جواب تمامی سوالات خود را از ما دریافت کنید.

 

اکس‌باکس همیشه و همه‌جا آماده‌ی انجام دستورات شماست

به‌روزرسانی که در ماه نوامبر برای کنسول اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد، سرعت آن را در تمامی زمینه‌ها چندبرابر گذشته خواهد کرد. شما قادر خواهد بود تا با تکنولوژی‌های Velocity Architecture و Quick Resume موجود برروی این کنسول، در سریع‌ترین زمان ممکن به تجربه‌ی بازی، جستجو و دانلود نرم‌افزارهای گوناگون بپردازید، حتی در اوقاتی که به کنسول خود دسترسی نداشته باشید. از این پس کنسول، رایانه‌ی شخصی و گوشی هوشمندتان همگی به صورت یکپارچه به یکدیگر متصل خواهند شد. همچنین این رابط کاربری برروی تمامی کنسول‌های اکس‌باکس سریع‌تر و سبک‌تر از گذشته خواهد بود. سرعت بالا آمدن سیستم‌عامل پس از این به‌روزرسانی دو برابر گذشته خواهد شد. همچنین زمانی که نیاز است تا شما به بازی خود وارد شوید، ۳۰ درصد نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است و همه‌ی این موارد در حالی است که رابطه کاربری جدید ۴۰ درصد حافظه‌ی کمتری نسبت به گذشته برروی کنسول شما اشغال خواهند کرد.

همچنین ما در اوایل این ماه از فروشگاه جدید خود رونمایی کردیم که طراحی کاملاً جدید و همین‌طور یکپارچه‌ای با رابط کاربری آینده‌ی ما دارد و علاوه بر آن، سرعت بارگذاری تمامی صفحات را به کمتر از دو ثانیه کاهش می‌دهد. همچنین از این پس هنگام گشت و گذار در فروشگاه، شما راحت‌تر خواهید توانست متوجه شوید که اشتراک اکس‌باکس گیم پس و دیگر اشتراک‌ها چه مزیت‌هایی را در بهره‌مندی از یک محصول برای شما به ارمغان خواهند آورد.

 

بستری یکپارچه برای ایجاد اجتماع و برقراری ارتباط

این به‌روزرسانی گوشی هوشمند شما را به یک سخت‌افزار کاربردی در ایجاد ارتباط با دیگر بازی‌بازان تبدیل خواهد کرد. از این پس شما با استفاده از اپلیکیشن تلفن‌های همراه خواهید توانست تا راحت‌تر با دوستان خود محتویات دلخواهتان را اشتراک گذاری کنید. این اپلیکیشن طوری طراحی شده است که قادر خواهد بود تا به صورت اتوماتیک تمامی عکس‌ها و کلیپ‌های ضبط شده توسط کنسول‌تان را دریافت کند تا شما بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن آن را در تمام شبکه‌های اجتماعی دلخواهتان به اشتراک بگذارید.

همچنین با اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند اکس‌باکس خواهید توانست به دوستان خود پیام دهید و همین‌طور از طریق آن Party (محل جمع شدن بازی‌بازان برای برقراری ارتباط صوتی) ایجاد کنید و دوستان خود را به آن دعوت کنید. افزون بر این، بخش اعلانات (Notifications) برروی کنسول‌های اکس‌باکس، گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی یکپارچه سازی شده است تا شما بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق تمامی دستگاه‌ها از آخرین اتفاقات مهم با خبر شوید.

 

همچنین شرکت مایکروسافت در پایان از طرفداران تشکر کرده و اظهار داشته است که در طراحی این رابط کاربری جدید تا حد بسیار زیادی از نظر کاربران بهره برده است. در پایان این کمپانی وعده داده است که در فاصله‌ای نه چندان دور به‌روزرسانی‌های بزرگ دیگری را برای رابط کاربری جدید اکس‌باکس منتشر خواهد کرد که با توجه به حجم زیاد تغییرات رابط کاربری آینده، جای تعجبی نیز ندارد.