شرکت نتفلیکس که به خاطر سرویس استریم فیلم و سریال خود شناخته می‌شود به تازگی یک استودیوی توسعه‌ی بازی‌های ویدیویی را در هلسینکی فنلاند تاسیس کرده است. این استودیو توسط نایب رئیس سابق Zynga یعنی Marko Lastikka اداره خواهد شد.

 

نتفلیکس برنامه‌های خود برای ورود و گسترش در دنیای بازی‌های ویدیویی را مشخص کرده است. این شرکت در دو سال اخیر قدم‌های محکمی را در این جهت برداشته است. اول از همه شاهد انتشار پلتفرم Netflix Games به عنوان بخشی از اشتراک عادی بودیم و سپس توسعه‌دهنده‌ی بازی Oxenfree یعنی Night School Studio توسط این شرکت خریداری شد. حال این شرکت یک قدم بزرگ دیگر رو به جلو برداشته است.

 

نتفلیکس به تازگی شرکت توسعه‌ی بازی‌های ویدیویی داخلی خود را تاسیس کرده است. این شرکت پیش از این مشخص کرده بود که برخلاف بسیاری از شرکت‌های بزرگ در صنعت بازی‌های ویدیویی قصد خرید استودیوهای زیادی را ندارد. استودیوی نتفلیکس در کشور فنلاند قرار دارد و توسط Marko Lastikka اداره می‌شود. Lastikka پیش از این در Zynga نایب رئیس بوده است.

 

نتفلیکس گفته که دلیل انتخاب هلسینکی به عنوان مکان این استودیوی جدید، حضور برخی از مستعدترین افراد در صنعت بازی‌های ویدیویی در کشور فنلاند بوده است. یکی دیگر از استودیوهای خریداری شده توسط نتفلیکس یعنی Next Games هم در هلسینکی قرار دارد. Amir Rahimi، نایب رئیس بخش بازی‌های نتفلیکس، در مورد این استودیوی جدید گفته:

این قدمی دیگر در هدف ما برای ساخت یک استودیوی بازی کلاس جهانی و ارائه‌ی طیفی از بازی‌های عمیق و درگیرکننده به جهان است. این استودیوی هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و کارهای خیلی بیشتری برای ارائه‌ی یک تجربه‌ی بازی عالی بر روی نتفلیکس داریم. خلق یک بازی می‌تواند سال‌ها زمان ببرد و در سال اول در حال ساخت پایه‌های استودیوهای بازی خود هستیم.

 

باید منتظر ماند و دید که شرکت نتفلیکس چه آثاری را به دنیای بازی‌های ویدیویی عرضه خواهد کرد.