یکی از موضوعاتی که هفته گذشته در جلسه سرمایه‌گذاران سونی گم شد و مجددا مورد توجه قرار گرفت، هدف و سیاست سونی از خرید بانجی (Bungie) بود.

 

در حالی که این معامله هنوز بسته نشده است، صاحب برند پلی استیشن انتظار دارد که جوهر این قراداد تا پایان سال خشک شود. سونی از همین الان در حال ساخت یک برنامه یکپارچه‌ برای توسعه‌دهنده Destiny است. همانطور که می‌دانید، غول ژاپنی می‌خواهد از تخصص بانجی برای کمک در بهبود بازی‌های سرویس‌محور خود استفاده کند.

 

سونی قصد دارد تا پایان سال 2025، از 12 بازی سرویس‌محور به طور همزمان پشتیبانی کند. در حال حاضر، استودیو‌های پلی استیشن به طور مستقل روی این بازی‌ها کار می‌کنند، اما این شرکت قصد دارد پس از حدود یک سال، تمام دانش بانجی را در اختیار تیم‌‌های خود بگذارد.

 

هدف اصلی از این‌ کار، ایجاد یک بخش داخلی جدید به نام مرکز خدمات عالی SIE Live است که می‌تواند برای همه عناوین سرویس‌محور سونی از آن استفاده شود. شایان ذکر است که بانجی استقلال خود را حفظ خواهد کرد، بنابراین به انتشار بازی‌های خود در تمام پلتفرم ها ادامه خواهد داد. این شرکت نقش فعالی در شکل دادن به فلسفه پشت پروژه‌های سرویس‌محور سونی خواهد داشت. جالب اینجاست که سونی می‌خواهد ظرف سه ماه پس از بسته شدن قرارداد، از بانجی یاد بگیرد‌؛ بنابراین واضح است که سونی برای اصول طراحی، شکل‌گیری و رشد بازی‌های Destiny، ارزش زیادی قائل است.

 

در نهایت، SIE Live Service Center of Excellence وظیفه بررسی جنبه‌های مهمی مانند کسب درآمد در عناوین منتشر شده و آینده آن‌ها را خواهد داشت. بدیهی است که بخش بزرگی از طرفداران پلی استیشن، به شدت نگران این رویکرد جدید هستند؛ اگرچه به یاد داشته باشید که هیچ یک از این بازی‌ها هنوز معرفی نشده‌اند و ممکن است واقعا شگفت‌انگیز باشند. حفظ و پشتیبانی از عناوین سرویس‌محور بسیار دشوار است، بنابراین به نظر می‌رسد که این شرکت همه چیز را جدی خواهد گرفت، زیرا سونی می‌خواهد نقش مهمی در بازار فعلی داشته باشد.