بازی‌های کلاسیک پلی استیشن قرار است بخشی از PlayStation Plus جدید باشند. خبر خوب این است که شما می‌توانید انتظار پشتیبانی از ویژگی‌های مدرن را برای این بازی‌ها داشته باشید.

 

فروشگاه آنلاین پلی استیشن مالزیایی هفته‌ی گذشته آپدیت شد تا برخی از بازی‌‌های کلاسیک پلی استیشن به فهرست مزایای اشتراک PlayStation Plus Premium اضافه شوند. بخش توضیحات این ویژگی رسما برخی از ارتقاهای موجود در این بازی‌های را به اشتراک گذاشته است.

 

برای شروع باید گفت که عناوین کلاسیک پلی استیشن از ارتقا وضوح تصویر و افزایش نرخ فریم پشتیبانی می‌کنند. به علاوه تروفی‌ها و ویژگی‌هایی مثل Quick-Save و Rewind هم قرار است بخشی از این عناوین کلاسیک باشند. شبیه‌ساز کنسول SNES Classic Edition هم دارای ویژگی مشابه‌ای هستند که به شما اجازه می‌دهد تا بازی را چند ثانیه یا چند دقیقه به عقب برگردانید.

 

هم‌چنین باید گفت که عناوین کلاسیک پلی استیشن شامل فیلترهای ویدیویی جالبی مثل CRT خواهند بود تا بتوانید بازی‌ها را با ظاهر کلاسیک آن‌ها تجربه کنید. مهم‌تر از همه باید گفت که برخی از بازی‌ها مثل Worms World Party قرار است شامل بخش آنلاین باشند.

 

بازی‌های کلاسیک پلی استیشن قرار نیست منحصر به مشترکین PlayStation Plus Premium باشند و سایر افراد می‌توانند با پرداخت 4 تا 9 دلار این بازی‌ها را بخرند. PlayStation Plus Premium شامل کاتالوگی با بیش از 340 بازی کلاسیک پلی استیشن از نسل پنجم، ششم و هفتم خواهد بود.

 

سونی تایید کرده که دارندگان نسخه‌ی دیجیتالی این بازی‌ها قادر خواهند بود تا به صورت رایگان بر روی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

 

نسخه‌ی جدید PlayStation Plus قرار است در اوایل ماه ژوئن آغاز به کار کند.