عنوان Cyberpunk 2077 در حقیقت یک دنباله و یک اقتباس از بازی رومیزیِ موفقِ Cyberpunk 2020 بوده و در سبک سایبرپانک نیز در حال توسعه است.

 

طبق وعده‌های متعدد سازندگان، این عنوان قصد دارد بسیار بزرگتر از نسخه‌ی رومیزی باشد و در یک کلام برای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین و برترین عنوان سایبرپانکی  پا به میدان خواهد گذاشت. خالق اصلی Cyberpunk 2020 از شما می‌خواهد تا به پیام‌های مخفی شده در بازی توجه کنید.

ژانر سایبرپانک همیشه حاوی تم‌های سیاسی و اجتماعی فراوانی بوده است، عنوان سایبرپانک ۲۰۷۷ نیز از این قائده مستثنی نخواهد بود. طراح اصلی عنوان رومیزی، آقای Mike Pondsmith، در مصاحبه‌ای با GamesIndustry اعلام کرد که هدف از ساخت و خلق چنین دنیاهایی، جذب مخاطب به سمت این دنیای تاریک و جذاب و سپس القای خطوط فکری مورد نظر به آنهاست. او اینطور بیان کرد:

دیر یا زود، در مقطعی از بازی شما متوقف می‌شوید و به دستان خود در قالب V [شخصیت اصلی بازی] نگاه کرده و با خود خواهید اندیشید که دستانم از ناحیه‌ی آرنج قطع شده و اکنون دستانی ماشینی دارم. به نظر من اغلب اوقات وقتی می‌خواهی پیامی را به مخاطب برسانی، پیامی که بسیار بزرگ‌تر از یک بازی است، باید اجازه دهی تا بازی‌بازان خودشان این پیام‌ها را پیدا کنند.

اگرچه بیشتر مخاطبان در هنگام تجربه‌ی چنین عناوینی اغلب به جلوه‌های بصری و ظاهری اثر توجه می‌کنند اما برخی شرکت‌ها و استودیوهای بازی‌سازی نیز از قرار دادن نظرات یا پیام‌های سیاسی-اجتماعی در عناوینشان واهمه دارند.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ (۱۶ آپریل ۲۰۲۰ میلادی) بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استیدیا منتشر می‌شود.