Star Wars Jedi: Fallen Order با وجود این که کاملا برخلاف روند معمول الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، یعنی چندنفره بودن و دارای پرداخت درون‌برنامه‌ای بودن بازی‌ها، عمل کرده بود، اما موفقیتی بزرگ برای ناشرش به ارمغان آورد. این بازی توانست تحسین جهانیان را برانگیزد، رکورد دومین شروع موفق تاریخ بازی‌های Star Wars در آمریکا را بشکند و سریع‌ترین فروش دیجیتال تاریخ Star Wars را از آن خود کند.

حالا گزارشی جدید از سوپردیتا (SuperData) اطلاعات بیشتری از فروش اولیه‌ی Fallen Order در اختیار ما می‌گذارد. ظاهرا عنوان اکشن ادونچر استودیوی ریسپاون (Respawn) موفق شده تنها در ماه نوامبر (آبان – آذر) ۲.۱۴ میلیون نسخه فروش داشته باشد که این بزرگترین فروش اولیه‌ی کنسولی تاریخ Star Wars است. این آمار همچنین حدودا دو برابر آمار فروش ماه اول عنوان Star Wars: Battlefront 2 است.

Fallen Order در ماه نوامبر ششمین بازی پرفروش رایانه‌های شخصی در کل جهان، و سومین بازی پرفروش کنسولی، پس از Pokemon Sword and Shield و Call of Duty: Modern Warfare، بوده است.

 

با وجود این موفقیت‌ها، تعجبی نیست اگر الکترونیک آرتس باز هم انتظار چیزی مشابه از سوی ریسپاون را داشته باشد. علاوه بر آن، می‌دانیم که احتمالا دنباله‌ی Fallen Order هم اکنون در استودیو در دست ساخت است.

 

استودیوی موتیو (EA Motive) نیز هم اکنون مشغول کار بر روی یک عنوان بسیار خاص از Star Wars است که تا پایان سال مالی ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. Star Wars Jedi: Fallen Order هم اکنون بر روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس است.